مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42996 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 21:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح نهضت درختکاری با کاشت18هزارنهال درکهریزک

مازندشورا: شهردارآنلاین: بخشدار کهریزک از کاشت 18 هزار نهال در راستای مقابله با آلودگی هوا در این منطقه از شهرستان ری خبر داد

مازندشورا:حسین توکلی کِجانی عصر شنبه اظهار کرد: طرح نهضت درختکاری از امروز تا پایان سال جاری به تعداد تقریبی 18 هزار اصله از گونه های خاص با نیاز آبی کم، مقاوم و البته با تاکید بر گونه های سازگار و بومی موجود در این منطقه به اجرا درآمد.
وی توسعه فضای سبز در بخش کهریزک را بسیار مهم برشمرد و افزود: با توجه به آلودگی مستمر هوا در این بخش و لزوم پیش بینی راهکارهای کاهش آلودگی هوا، بایستی با کاشت نهال و مدیریت و نگهداری از درختان و ایجاد فضای سبز، زمینه کاهش آلودگی هوا در بخش کهریزک را فراهم نمود.
وی میزان آلایندگی در بخش کهریزک را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: در گذشته بخش کهریزک آب و هوایی بسیار مطلوب داشت به طوری که درختان میوه در این بخش ثمردهی بالایی داشتند ولی متأسفانه اکنون این بخش به انبار ضایعات و پلاستیک تبدیل شده است.
جلسه نهضت کاشت درخت ظهر امروز با محوریت کاهش آلودگی هوا با حضور توکلی کِجانی بخشدار کهریزک، نمایندگان اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری، شهرداری های کهریزک و باقرشهر و دهیاران در سالن جلسات بخشداری کهریزک برگزار شد.
بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران ـ قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله 13 کیلومتری شهرستان ری واقع شده است این بخش به علت نزدیکی به شهرک صنعتی شمس آباد و مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه از آلوده ترین مناطق جنوبی تهران است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کهریزک - آلودگی - شهرستان - بسیار - کِجانی - تهران - درختان - امروز - توکلی - درختکاری -

نظر شما در مورد : طرح نهضت درختکاری با کاشت18هزارنهال درکهریزک

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها