مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42999 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 21:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس جهاد کشاورزی آمل:

۲۰۰ هکتار از باغات آمل به اراضی کشاورزی تبدیل شد

مازندشورا: آمل - رئیس اداره جهاد کشاورزی آمل گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان به اراضی کشاورزی تبدیل شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین اسلامی عصر شنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به اینکه شهرستان آمل حدود ٢ هزار هکتار باغ مرکبات دارد، افزود: این شهرستان باغ زیادی ندارد اما سال گذشته پس از بارش برف بیشترین خسارت را متحمل شد و بیشتر از ٢۰۰ هکتار از باغات آمل به اراضی کشاورزی تبدیل شد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه بدعتی بدی صورت گرفت که بعضی از باغداران مجوز احداث بنای ۲۰ متری می گیرند اما ساختمان ٢۰۰ متری احداث می کنند، افزود: این مهم سریعا اقدام و برخورد می شود زیرا با این کار  بخش کشاورزی در معرض خطر قرار می گیرد.

اسلامی با اشاره به اینکه برای ذخیره سازی مرکبات مشکلی نداریم، افرود: اکثر باغداران انبار برای ذخیره مرکبات دارند و بیشتر کشاورزان.بالاترین عملکرد را دارند.

وی با بیان اینکه این شهرستان بیشتر از سه هزار دستگاه ادوات کشاورزی دارد، ادامه داد: بیشتر از ٧۰۰ دستگاه تراکتور، هزار و ٨۰ کمباین و غیره داریم که تا به حال ۱۵۰ تراکتور پلاک گذاری شدند و فراخوان ۱۴۰ تراکتور جهت پلاک گذاری انجام شد تا به زودی این.مهم.انجام شود.

اسلامی با اشاره به سهم اشتغال این اداره در آمل گفت: این اداره ۵۵۰ سهم اشتغال داشت که تا به حال ۵۶٧ نفر را جذب کرد و در بخش تسهیلات بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان به متقاضیان اهدا شد.

وی با بیان اینکه اکثر کشاورزان کشت مجدد و رتون در این شهرشتان انجام می دهند، گفت: شهرستان آمل حدود ٣٨ هزار اراضی کشت برنج دارد که ٢٨ هزار هکتار کشت رتون و مجدد انجام دادند.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - بیشتر - اینکه - شهرستان - هکتار - مرکبات - اداره - تراکتور - اشاره - اسلامی - اراضی - کشاورزان - دستگاه - اشتغال - دارند - گذاری - افزود - باغات - تبدیل - باغداران - احداث - ذخیره -

نظر شما در مورد : ۲۰۰ هکتار از باغات آمل به اراضی کشاورزی تبدیل شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها