مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43018 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 11:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بخشی از قوانین ایثارگران غیر کاربردی است

مشاور وزیر در امور ایثارگران:

بخشی از قوانین ایثارگران غیر کاربردی است

مازندشورا: مشاور وزیر در امور ایثارگران گفت:متاسفانه بخش زیادی از قوانین ایثارگران غیر کاربردی و متعارض است.

مازندشورا: مشاور وزیر در امور ایثارگران گفت:متاسفانه بخش زیادی از قوانین ایثارگران غیر کاربردی و متعارض است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،غلامرضایاوند عباسی صبح امروز در جلسه هماهنگی امور ایثارگران مازندران بنیاد شهید را دستگاهی در عرض دستگاه‌های دیگر عنوان کرد و اظهار کرد: رابطان ایثارگران در دستگاه ها باید به دنبال احیاء، نظارت و رفع موانع امور ایثارگران باشند.

وی افزود: به دلیل اهمیت موضوع ایثارگران لازم است این جلسات به طور متوالی با حضور استاندار و یا معاونین او  در جهت هم افزایی و فعالیت دستگاه های اجرایی در استان تشکیل شود.

مشاور وزیر امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید و ایثارگران به عنوان متولی این حوزه نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است و استاندار می تواند در دستگاه ها برای حل مشکلات ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه جانبازان،ایثارگران و خانواده های معظم شهدا جامعه هدف بنیاد شهید هستند ،افزود: بخشی دیگر از افراد جامعه ما را رزمندگان هستند که در جنگ تحمیلی نقش اثر گذاری داشتند و اینکه به عنوان مبلغان ایثار و شهادت که جنگ را از نزدیک لمس کرده اند که باید از آنان برای روایت جنگ بهره گیری کرد.

یاوند عباسی در تعریف رزمندگان گفت:رزمنده به کسی اطلاق می شود که در راه تکوین دفاع و حفظ ارزش ها و کیان جمهوری اسلامی ایران استقلال و تمامیت ارضی کشور،مقابله با تهدیدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار با تایید مراجع ذیصلاح به طور فعال حضور یافته باشند.

وی ادامه داد:بر اساس این تعریف و اعمال تبصره رزمندگان موضوع این بند در استفاده از تسهیلات این قانون که شامل ایثارگران می باشد مستثنی بوده و دولت موظف است اقدامات قانونی لازم را در جهت رسیدگی به امور آنان به عمل آورد.

وی افزود: برای ایثارگران در کشور قانون کم نداریم، البته متاسفانه بخش اعظم آن قوانین غیرکاربردی، متعارض و بی‌خاصیت و قوانینی است که زمان آنها گذشته و امروز کاربرد ندارد؛ قوانینی هم که برای خدمت رسانی وجود دارند خالی از مشکل نیستند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: به دنبال کار نهادینه شده و ساختارمند هستیم که شوراهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بتوانند اهداف و برنامه‌ها را در رگه های تمام سیستم‌های اجرایی استان جاری کنند و نسبت به آن توجه داشته باشند.

یاوند عباسی ابلاغ قانون جامع و تصویب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان را از اقدامات مهم دولت دوازدهم در حوزه ی ایثارگران برشمرد.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایثارگران - رزمندگان - دستگاه - مشاور - اجرایی - بنیاد - باشند - افزود - عنوان - قوانین - عباسی - قانون - ایثار - یاوند - شهادت - قوانینی - تعریف - اقدامات - رسانی - موضوع - متعارض - متاسفانه - کاربردی - امروز - دنبال - اینکه - استان - استاندار - جامعه -

نظر شما در مورد : بخشی از قوانین ایثارگران غیر کاربردی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*