مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43022 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 12:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز مجدد عملیات اجرایی تکمیل طرح مسکن مهر  بناسازان رمضان در شهر جدید صدرا/ ضرورت توجه به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در شهرهای جدید

طاهرخانی در جلسه پایش شهر جدید صدرا اعلام کرد:

آغاز مجدد عملیات اجرایی تکمیل طرح مسکن مهر بناسازان رمضان در شهر جدید صدرا/ ضرورت توجه به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در شهرهای جدید

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید بر شتاب بخشی به تکمیل طرح 'بناسازان رمضان' به عنوان آخرین طرح باقیمانده مسکن مهر شهر جدید صدرا تاکید کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا حبیب اله طاهرخانی با اشاره به بازدید خود از طرح مسکن مهر ۲ هزار واحدی بناسازان رمضان در صدرای شیراز افزود: این طرح یکی از موارد انتقاد از شرکت عمران صدرا بود که به همت و تصمیم صحیح هیات مدیره جدید، روند اجرای آن که به مدت یکسال به دلایل متعدد متوقف مانده بود، بار دیگر آغاز شده است. 

وی که شامگاه پنجشنبه در نشست پایش شهرهای جدید کشور ویژه شهر جدید صدرا سخن می گفت، اظهار کرد: امید است با توجه به اینکه بخش های اصلی کار در ساخت این مجموعه مسکن مهر طی شده است با نظارت و دقت مستمر به زودی به بهره برداری برسد.

بنا بر اعلام قبلی مسئولان شرکت عمران شهر جدید صدرا، از ۲۴ هزار واحد تعریف شده در طرح مسکن مهر برای این شهر، ۱۶ هزار در قالب تفاهمنامه سه جانبه هستند که از این تعداد، ۲ هزار واحد طرح بناسازان رمضان تکمیل نشده باقیمانده است. 

بر این اساس، با تدابیر صورت گرفته قرار است ۵۰۰ واحد طرح بناسازان رمضان تا پایان امسال به مالکان تحویل شود و دیگر واحدها در نیمه نخست سال ۹۷ در اختیار مالکان قرار گیرد. 

اولویت‌ها و نیازهای مردم به مسئولان کشوری منتقل شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این شرکت در راستای شناخت و تحلیل مسائل، مشکلات و اولویت های شهرهای جدید کشور و کمک به دید دقیق تر به مسائل و اتخاذ تصمیمات صحیح تر سلسله جلسات پایش را در این شهرها در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: شهر صدرا دوازدهمین شهری است که به این منظور و در راستای نظارت و پایش مستمر، هدفمند و منظم مورد بازبینی و تحلیل قرار می گیرد.

طاهرخانی در ادامه فعالیت های فرهنگی و مذهبی را از اولویت های مجموعه عمران در شهرهای جدید دانست و اضافه کرد: شهر صدرا در برخی مسائل فرهنگی از کمبودهای جدی رنج می برد که در این جلسه سعی می شود بند بند این مسائل بررسی شده و نتیجه آن را ساکنین شهر صدرا در آینده نزدیک به عینه ببینند.

وی خطاب به امام جمعه شهر صدرا گفت: از شما خواهشمندیم با توجه به این که مراجعه مردم به صورت حضوری با شما بیشتر صورت می گیرد دغدغه ها و اولویت های ساکنان را به ما منتقل کنید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت شهر جدید صدرا در بین شهرهای جدید کشور بیان کرد: این شهر جدید ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و با برنامه ریزی و اقدام مناسب می تواند به برند شهرهای جدید تبدیل شود و اعتبار ما باشد.

طاهرخانی درباره همکاری شرکت عمران صدرا با شهرداری گفت : همکاری مابین شرکت عمران، شهرداری و شورای شهر مورد تاکید ستاد مجموعه شهرهای جدید است و خوشبختانه شهرداری و شورای شهر صدرا با التزام به اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی در اداره شهر، حداکثر مساعدت را با مجموعه عمران این شهر دارند. 

وی افزود: شهرداری توانمند به ما کمک می کند که به اهداف و سیاست های ایجاد شهرهای جدید دست یابیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز در این نشست از شهر صدرا به عنوان شهر جدید موفق یاد کرد و افزود: شهر صدرا از لحاظ جمعیت پذیری و اجرای برنامه های توسعه از شهرهای جدید موفق کشور است.

یدالله رحمانی که عضو هیات مدیره شرکت عمران صدرا نیز هست، ابراز امیدواری کرد که این نشست با اتخاذ تصمیمات مناسب و کمک به اتمام پروژه های ناتمام موجب ایجاد زمینه پیشرفت بیشتر شهر صدرا شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این جلسه از تدابیر دوره جدید مدیریت شرکت مادر تشکر نموده و رصد منظم و مستمر شهرهای جدید را در حل معضلات و پیشرفت هرچه بیشتر آنها بسیار مؤثر دانست.

خلیل حاجی پور با اشاره به آخرین جلسه مدیران شهرهای جدید کشور در شهر جدید پردیس اظهار کرد: شرکت عمران صدرا درصدد است با بررسی سرفصل های موردنظر درخصوص وصول مطالبات معوق، انجام تکالیف مجمع و بندهای حسابرسی به نتایج مفیدتری برسد.

شهر جدید صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرهای - عمران - مجموعه - طاهرخانی - مسائل - شهرداری - رمضان - بناسازان - مستمر - بیشتر - توسعه - شهرسازی - اجرای - افزود - اولویت - اشاره - فرهنگی - بررسی - معاون - دانست - شورای شهر - مناسب - تصمیمات - شورای - همکاری - ایجاد - برنامه - پیشرفت - مالکان - مدیره - اظهار - شیراز - مذهبی - اعلام - تکمیل - نظارت - مسئولان - راستای - تحلیل - مدیرعامل - منتقل - تدابیر - اتخاذ -

مطالب مرتبط با : آغاز مجدد عملیات اجرایی تکمیل طرح مسکن مهر بناسازان رمضان در شهر جدید صدرا/ ضرورت توجه به فعالیت‌های ...
نظر شما در مورد : آغاز مجدد عملیات اجرایی تکمیل طرح مسکن مهر بناسازان رمضان در شهر جدید صدرا/ ضرورت توجه به فعالیت‌های ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*