مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43023 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 12:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
الهیه مشهد منطقه‌ای برای تحقق زیرساخت‌های نوین شهری

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی مطرح کرد:

الهیه مشهد منطقه‌ای برای تحقق زیرساخت‌های نوین شهری

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: منطقه شمال غرب مشهد با توجه به اینکه زمینه توسعه شهری پیوسته و جدید را فراهم آورده می‌تواند پایلوت تحقق ظهور زیرساخت‌های نوین شهری باشد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمدرضا اخوان عبداللهیان با بیان این مطلب گفت: ایجاد پایانه چندمنظوره اتوبوس، قطار شهری و اتصال آن به راه‌آهن مشهد – گرگان و قطار سریع‌السیر مشهد – گلبهار یکی از ساختارهای لازم برای توسعه حمل‌ونقل درون و برون‌شهری است.

وی افزود: از جمله اقدامات لازم برای ایجاد شهر مدرن توسعه حمل‌ونقل ریلی و ایجاد امکان رفت و آمد راحت و سریع برای شهروندان است.

اخوان ادامه داد: در شهر زیارتی مشهد زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهری باید در پایانه‌های مسافری مانند راه‌آهن، فرودگاه و ترمینال نیز وجود داشته باشد که در همین راستا قطار شهری مشهد به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد وصل شده است.

اخوان عبداللهیان تصریح کرد: باید برای ساخت خانه‌های بادوام اقداماتی در دستور کار قرار داد و یکی از مواردی که نظام‌مهندسی ساختمان باید به آن توجه کند این است که نظارت‌ها به گونه‌ای صورت گیرد که متوسط عمر ساختمان‌ها افزایش یابد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایجاد - اخوان - حمل‌ونقل - فرودگاه - توسعه - راه‌آهن - عبداللهیان - خراسان - زیرساخت‌های - شهرسازی -

نظر شما در مورد : الهیه مشهد منطقه‌ای برای تحقق زیرساخت‌های نوین شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها