مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43027 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 14:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش7 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی  در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

کاهش7 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

مازندشورا: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در نه ماهه امسال تعداد 473 نفر (357مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشت.

مازندشورا: مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در نه ماهه امسال تعداد 473 نفر (357مرد و مابقی زن) بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشت.

به گزارش ایلنا از ساری ،دکتر علی عباسی با بیان اینکه در کلیه محورها شاهد کاهش  آمار بودیم ،تصریح کرد : جاده های برون شهری با 323 مورد و محور درون شهری با 128 نفر و راه روستایی با 22 نفر فوتی ناشی از تصادف در آن به ثبت رسید.

بیشترین و کمترین شهرها

بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان های ساری ،میاندرود با 76 ،  بابل  و آمل هر کدام با 57 مورد بیشترین و شهرستان فریدونکنار با 4 مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

عابرین بیشترین قربانی تصادفات

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود:در زمان وقوع تصادف 143 نفر از افراد عابرین پیاده ، 119 نفر سر نشین ، 105 نفر راننده ، 99 نفر موتور سوار ، نفر و 7 مورد هم دوچرخه سوار فوتی به ثبت  رسید.

افزایش 2 درصدی مصدومین تصادفات رانندگی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است اظهار داشت: در نه ماه امسال، 12 هزار و 483 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 2درصد افزایش داشت.

 این مقام اجرایی استان یادآور شد :دستگاه های اجرایی استان می توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رانندگی - پزشکی - قانونی - تصادفات - بیشترین - گزارش - استان - حوادث - مازندران - شهرستان - عابرین - اجرایی - افزایش - مصدومین - عباسی - امسال - درصدی - مشابه - اینکه - تصادف - کمترین -

نظر شما در مورد : کاهش7 درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها