مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43040 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 16:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم چابک سازی شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار اصفهان با تاکید بر چابک سازی شهرداری اصفهان گفت: شهرداری نیازمند انضباط مالی و اداری است چراکه با یک تن لش نمی توان به خوبی به وظایفی که بر عهده داریم، رسیدگی کنیم.

مازندشورا: قدرت الله نوروزی پیش از ظهر یکشنبه در نخستین نشست خبری خود که به منظور ارائه گزارش عملکرد صد روز اخیر شهرداری برگزار شد با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها اظهار داشت: در این انتخابات همه اقشار و آحاد ملت حضور یافتند و در فضایی کاملا رقابتی لیست امید در اصفهان به صورت یکجا رای آورد و منتخبان مردم با امید حرکت خود را آغاز کرده و در فرآیند طولانی، پیچیده و علمی و از بین تعداد زیادی من را به عنوان شهردار اصفهان انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه قبل از معرفی اینجانب به عنوان شهردار اصفهان برنامه‌ای را اعلام و در صحن علنی شورا از این برنامه دفاع کردم، افزود: این برنامه در مسیر امید آفرینی در شهر اصفهان بوده است.

شهردار اصفهان اضافه کرد: از ابتدا، پیگیری‌ها و برنامه ها در راستای تقویت امید بود و اعتقاد دارم اگر انتخاباتی صورت گیرد و گروه های سیاسی و اجتماعی در عرصه انتخابات ورود کنند و یک جریان پیروز شود و جریان دیگری توفیقی به دست نیاورد و اقلیت محسوب شود این بدان معنا نیست که گروه حاکم زمینه را برای اظهار نظر و وجود گروه اقلیت محدود کند.

وی با بیان اینکه زمانی که از سوی شورای شهر به عنوان شهردار اصفهان انتخاب شدم با همه سلیقه ها مشورت کردم چرا که من شهردار اصفهان هستم، ابراز داشت: برای آبادانی شهر با همه گفت و گو می کنیم و با رویکردهای خاص خودمان در زمینه‌های اجتماعی، عمرانی، شهرسازی وارد شدیم.

نوروزی با تاکید بر اینکه اولین رویکرد ما توسعه پایدار است، اضافه کرد: ما بر این باوریم که هر کس به دنبال توسعه شهر باشد باید نگاه به توسعه پایدار داشته باشد چرا که در توسعه پایدار تامین حقوق مردم در این دوره و تضمین آینده مردم است.

وی تصریح کرد: در توسعه پایدار اگر محیط زیست به عنوان اولویت قرار نگیرد و نگاه کیفی به صورت کامل نباشد توسعه پایدار را نخواهیم داشت.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه انسان محوری مبنای توسعه پایدار ماست، ابراز داشت: ما در توسعه بیشتر به دنبال حرکت فعالیت‌های عمرانی برای استفاده بیشتر مردم هستیم تا در سرمایه‌گذاری در شهر همه شهروندان بتوانند از دستاوردهای سرمایه بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: ما باید نقش پاسدار را داشته باشیم و نقش حفاظتی از محیط زیست و میراث تاریخی شهر اصفهان را داشته باشیم.

نوروزی تصریح کرد: علاوه بر اینکه به دنبال توسعه هستیم خواستار حفظ شهر موزه اصفهان نیز هستیم و به عنوان شهردار اولین پاسدار این شهر هستم و مجموعه شهرداری باید پاسداران واقعی حفظ دستاوردهای تاریخی این شهر باشند.

وی با تاکید بر حفظ هویت‌ها و میراث شهر ابراز داشت: ما به دنبال توسعه متوازن هستیم. قرار نیست یک قسمتی از شهر به قیمت نابودی عده ای دیگر انجام شود. عدالت محوری باید محرومیت زدایی داشته باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید در شهر زیرساخت‌ها به گونه ای آماده شود که به صورت عادلانه مردم از آنچه تولید می شود، بهره مند شوند، اضافه کرد: حمل و نقل عمومی، بی آر تی و قطار شهری باید در دسترس همه شهروندان باشد.

وی با بیان اینکه ما در همه مناطق محروم شهر حضور یافته و بعد از بررسی مشکلات و شرایط، پروژه‌ها را بازدید و تصمیمات لازم را اتخاذ کرده‌ایم، ابراز داشت: ما معتقدیم در توسعه پایدار حقوق شهروندی باید رعایت شود.

نوروزی تاکید کرد: وقتی همه اعتبارات و زمان‌ها برای مترو هزینه می شود و برای تامین هزینه های مالی، همه مجموعه مربوطه بسیج می‌شود و برای اتوبوسرانی و بی آر تی این همه جلسه صورت می گیرد، برای این است که مردم بتوانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند تا هوای پاک داشته باشیم و مردم بتوانند از حق شهروندی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه ایجاد تحول در سازمانی که چابک نیست باید مورد توجه باشد، ابراز داشت: از این رو همه جامعه بر این باورند که باید از افراد شایسته چه زن و چه مرد استفاده کنیم و این امر افزایش امید را به دنبال خواهد داشت.

شهردار اصفهان به عمر ۱۰۰ ساله شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: نیمی از جمعیت جامعه که زنان هستند از داشتن شهردار محروم بوده و این اولین حرکت ما در انتصاب مدیران زن بوده است.

وی تاکید کرد: ما از توان کسانی که شایستگی دارند استفاده می کنیم و در شایستگی‌ها در هر نظامی نگاه کردم چیزی به نام جنسیت را ندیدم اما تجربه، شایستگی را دیدم و عدالت را نیز خود در برنامه‌هایم اضافه کرده‌ام.

نوروزی در خصوص استفاده از ظرفیت جوانان در شهرداری اصفهان نیز ابراز داشت: در حوزه مدیریتی دچار گسست نسلی شده‌ایم، نمی شود عده ای ۳۰ سال مدیر باشند و بعد از بازنشستگی جایگزینی نداشته باشد. از این رو ما استفاده از جوانان را در دستور کار خود قرار داده و اجرایی نیز کرده‌ایم.

وی با تاکید بر چابک سازی شهرداری اصفهان ابراز داشت: شهرداری نیازمند انضباط مالی و اداری است چراکه با یک تن لش نمی توان به خوبی به وظایفی که بر عهده داریم، رسیدگی کنیم.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه باید هزینه های اضافی و غیر ضروری حذف شود، افزود: برای این امر از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و هیچ زخم زبانی نمی تواند مانع راه ما شود.

وی همچنین اجرای چارت جدید شهرداری را پروژه‌ای سنگین در حد اجرای پروژه مترو دانست و افزود: با اجرای چارت جدید که از سوی وزارت کشور اعلام شده است و ما ناچار به اجرای آن هستیم ادغام برخی سازمان‌ها اجباری است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصفهان - شهردار - توسعه - اینکه - شهرداری - تاکید - پایدار - ابراز - استفاده - نوروزی - هستیم - دنبال - عنوان - اضافه - اجرای - اشاره - اولین - بتوانند - باشیم - انتخابات - هزینه - برنامه - افزود - عدالت - مجموعه - جوانان - باشند - عمومی - جامعه - تاریخی - کرده‌ایم - محروم - شهروندی - شایستگی - تامین - جریان - اقلیت - اجتماعی - اعلام - اظهار - عمرانی - تصریح - دستاوردهای - پاسدار - شهروندان - بیشتر - محوری - میراث -

نظر شما در مورد : لزوم چابک سازی شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*