مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43041 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 16:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فاز مکانیزه دفع زباله‌های شهر زنجان

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات شهری شهردار زنجان اظهار کرد: دفع زباله‌های شهر زنجان وارد فاز مکانیزه می‌شود.

مازندشورا:غلامحسن احمدی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر دفع زباله در زنجان به صورت سنتی انجام می‌شود، افزود: فرآیند دفع زباله در آینده این گونه است که بر اساس فراخوان و آگهی‌هایی که اعلام شده، شرکت‌ها و افراد متعددی اعلام آمادگی کرده بودند که از بین تقاضاهای رسیده، فقط یک شرکت صد درصد سرمایه‌گذاری در این زمینه را قبول کرد.

وی با اشاره به اینکه شرایط این سرمایه‌گذار کاملا با شرایط مجموعه شهرداری زنجان هم‌خوانی داشت، تصریح کرد: این شرکت، متشکل از کنسرسیوم شرکت‌های آلمان، انگلیس و هلند است که هر کدام با تکنولوژی‌های خاص خود قرار است در این زمینه ورود پیدا کنند. قراردادی نیز در این راستا منعقد شده است که به واسطه این قرارداد، باید یک شرکت را در ایران به ثبت برسانند که در حال حاضر در مرحله عقد قرارداد بوده و سپس برای خرید تضمینی برق، انجام کارهای مطالعاتی طرح و نیز اخذ مجوزهای زیست‌محیطی اقدام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با یادآوری اینکه روزانه ۳۲۰ تا ۳۵۰ تن زباله خانگی در شهر زنجان تولید می‌شود، ادامه داد: شرکت مذکور قرار است با وارد کردن تکنولوژی خود که مطابق با استانداردهای روز دنیا بوده و هیچ‌گونه آلایندگی را به همراه ندارد، اقدام به تولید ۱۷ مگاوات انرژی برق از محل تبدیل زباله به این فرآیند اقدام کند.

احمدی در خصوص تولید کودهای گیاهی از زباله نیز اظهار کرد: در حال حاضر شکل دیگری از این نوع سرمایه‌گذاری وجود ندارد، هر چند در گذشته در این زمینه فراخوان داده بودیم اما شرکتی برای سرمایه‌گذاری در زمینه تولید کمپوست از زباله اعلام آمادگی نکرد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین بحث در زمینه تولید کمپوست از زباله این است که آیا سرمایه‌گذاری حاضر است در این زمینه که به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است ورود پیدا کند، افزود: دومین بحث نیز این است که باید فرآیندی برای این قضیه تعریف کنیم تا بتوانیم کود مناسبی تولید کنیم که اگر از این تکنولوژی برخوردار نباشیم ممکن است خود این کودی که با این فرآیند تولید شده است، برای مباحث کشاورزی یک آلاینده باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه اقداماتی که شهرداری برای رفع آلودگی این شهر و دور کردن خطر آلودگی از شهروندان با این نوع سرمایه‌گذاری‌ها انجام می‌دهد، برای شهرداری زنجان یک برگ برنده است، افزود: تصمیمی که امروز در زمینه دفع زباله گرفته شده، مربوط به برهه کنونی است، لذا این قضیه در شرایط فعلی و با وضعیت فعلی شهر و شهرداری، مناسب‌ترین شیوه محسوب می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری زنجان در ادامه با اشاره به مهم‌ترین مشکل در زمینه جمع‌آوری زباله در زنجان گفت: جمع‌آوری زباله بحثی کاملاً جدا از دفع زباله است. در جمع‌آوری زباله، این فرآیند باید به صورت مکانیزه انجام شود و برای تحقق کامل این مهم، نیاز به توسعه مخازن جمع‌آوری زباله در سطح شهر داریم که متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم وجود ماشین‌آلات مکانیزه در این زمینه که متعلق به شهرداری باشد، دچار مشکل هستیم.

احمدی خاطرنشان کرد: مجبور شده‌ایم از طریق توان بخش خصوصی و با انتشار آگهی، همکاری یک شرکت را در این زمینه جلب کنیم که به واسطه این همکاری، ماشین‌آلات جمع‌آوری زباله به صورت مکانیزه تأمین شده و هم‌اکنون در حال ارائه خدمات به شهروندان زنجانی در زمینه جمع‌آوری زباله است که در اولین گام، این اقدام برای منطقه ۲ زنجان در حال اجرا بوده و سپس در سایر مناطق نیز به اجرا گذاشته خواهد شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - زمینه - زنجان - تولید - جمع‌آوری - شهرداری - اینکه - مکانیزه - احمدی - سرمایه‌گذاری - اقدام - فرآیند - افزود - خدمات - اعلام - اشاره - شرایط - آلودگی - مهم‌ترین - کمپوست - ندارد - ماشین‌آلات - همکاری - شهروندان - فراخوان - واسطه - متاسفانه - قرارداد - معاون - ادامه - آمادگی - تکنولوژی -

نظر شما در مورد : فاز مکانیزه دفع زباله‌های شهر زنجان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*