مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43047 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 16:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

خدمات شهری ظرفیتی مهم برای ایجاددرآمدهای پایدارشهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تبریز گفت: در کل دنیا وصول مالیات از طریق شهرداری انجام می شود و خدمات شهری تبدیل به منبع درآمد پایدار برای شهرداری ها شده است.

مازندشورا:شهرام دبیری یکشنبه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی شورای شهر تبریز، با مقایسه شهرهای پیشرفته دنبا با اوضاع موجود شهر تبریز اظهار داشت: در کل دنیا ۷۰ درصد بودجه دولت از درآمد های پایدار است و وصول مالیات نیز از طریق شهرداری انجام می شود و خدمات شهری تبدیل به درآمد شده است.

وی ادامه داد: این در حالی ایست که هنوز ۷۰درصد درآمد ما وابسته به عوارض ساختمانی، تراکم فروشی و ماده ۱۰۰ و غیره است و  ۱۵درصد آن نیز با کمک دولت تأمین می شود، این سرمشق و الگو متفاوت، برعکس با الگوی جهانی بوده و بسیار تعجب برانگیز است و اتکا به درآمد های ناپایدار باعث بروز مشکلات بسیار خواهد بود.

این عضو شورای شهر تبریز متذکر شد: افزایش عوارض شهری متناسب با افزایش بناها، دریافت عوارض از خانه ها و مناطق مسکونی خالی، اعمال فشار بر سازمان های دولتی برای دریافت طلب از دولت، اعمال مالیات ارزش افزوده، تلاش در جهت حذف رانت و پُرخواری و اختصاص مکان ها به فضاهای پاک، راه کارهای کارآمد و کارساز شوراها در مسیر ایجاد درآمدهای پایدار است.

دبیری در پایان تصریح کرد: این راهکارها اقداماتی هستند که برای طی مسیر تحقق چشم اندازهای اقتصادی و کارآفرینی کمک کنند و شوراها می توانند با تعیین عوارض برای صنایع آلاینده بر این مشکلات فایق آیند و درآمد پایداری را تعریف کنند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : درآمد - عوارض - تبریز - دریافت - افزایش - اعمال - شوراها - شورای شهر - مشکلات - بسیار - دبیری - پایدار - مالیات - خدمات - شورای -

نظر شما در مورد : خدمات شهری ظرفیتی مهم برای ایجاددرآمدهای پایدارشهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها