مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43072 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 19:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگاه ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند

معاون عمرانی استاندارمازندران:

دستگاه ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند

مازندشورا: معاون عمرانی استاندارمازندران گفت:دستگا ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند

مازندشورا: معاون عمرانی استاندارمازندران گفت:دستگا ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند

 

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری،علی نبیان شامگاه امروز در جلسه کمیته مناسب سازی در استانداری مازندران ایجاد محیط های بدون مانع و یا تسهیل دسترسی برای همه را از راهکارهای ارتقاء کیفیت زندگی برای کلیه افراد جامعه به‌ ویژه افراد دارای معلولیت دانست و دستگاه های اجرایی را ملزم به رعایت و اجرای مناسب ‌سازی معابر و  فضاهای شهری کرد.

وی اعمال این چنین قوانین برای معلولین را ملاک ارزیابی دستگاه های اجرایی عنوان کرد و عملکرد برخی از دستگاه های اجرایی را با توجه به ارتباط گسترده مردم با آن دستگاه ها مطلوب نیست.

معاون عمرانی استاندارمازندران، اعمال قوانین اجرای مناسب سازی معابر را برای برخی دستگاه ها همچون آموزش و پرورش، ثبت احوال، راه آهن لازم و ضروری دانست و گفت: این دستگا ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند.

نبیان مناسب‌ سازی محیط شهری برای جانبازان و معلولان جسمی‌ـ حرکتی در دستور کار دستگاه های ذیربط قرار گیرد و در ساخت و سازها  بستر مناسب را برای این قشر از جامعه هدف در نظر بگیرند.

وی افزود: بر اساس سیاست دولت تا اتمام پروژه های در حال اجرا نمی بایستی  پروژه ای دیگر تعریف شود بنابراین همه ی ما ملزم هستیم تا نواقص پروژ ه های در حال اجرا یا بر زمین مانده را احصاء و در جهت مرتفع کردن آن عزم و تلاش جدی  داشته باشیم.

وی، پایانه ها را  یکی دیگر از مکان های مورد نظر برای مناسب سازی در جهت تردد آسان معلولان ذکر کرد و ادامه داد: پایانه ها با توجه به حجم وسیع مسافران که بخشی از آن را معلولان تشکیل می دهند از اهمیت بالایی برخودار است بنابراین مناسب سازی در این مکان باید به خوبی انجام شود.

نبیان گفت: شهرداران ، نظام مهندسی مسئول اجرای نظارت و حُسن اجرای این ماده بوده و متخلفین از رعایت این قانون حسب مورد به مجازات تعزیری جزای نقدی درجه 5 تا 8 مندرج در ماده 19 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 ، انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام و با محرومیت از انصاب به پست های مدیریتی یا اخراج از نهاد و یا سازمان متبوع می باشند.

معاون عمرانی استاندار مازندران، افزود: همه آحاد جامعه باید قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از ساختمان‌ ها و اماکن عمومی و معابر شهری تردد کنند و از کلیه حقوق اجتماعی خود برخوردار شوند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان  و ماده 2 این قانون  کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات و سازمانها و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف‌اند در طراحی، تولید و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی به نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره‌مند از آنها برای معلولان همچون افراد عادی فراهم شود.

نبیان افزود: بانک های استان نیز با در نظر گرفتن شرایط معلولان فضایی مناسب برای استفاده از این قشر از دستگاه ETM فراهم کنند و اینکه آدرس این بانک ها توسط سازمان بهزیستی به معلولان و ناتوانان جسمی و حرکتی اطلاع رسانی شود تا به سهولت بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دستگاه - مناسب - معلولان - رعایت - نبیان - معاون - معابر - عمومی - اجرای - عمرانی - مقاوم - موجود - قانون - اجرایی - افزود - استاندارمازندران - افراد - جامعه - دسترسی - ادامه - مجازات - باشند - فراهم - اماکن - پایانه - مازندران - پروژه - قوانین - اعمال - همچون - دستگا - دانست - حرکتی - بنابراین -

نظر شما در مورد : دستگاه ها با رعایت زیر ساخت ها فضای موجود را مقاوم سازی کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*