مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43077 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 21:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تدوین برنامه های فرهنگی و ورزشی گرگان برای نوروز۹۷

مازندشورا: شهردارآنلاین: پانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری، خدمات شهری و زیست شهری شورای شهر گرگان با بررسی موضوعات اجرای مسابقات ورزشی ویژه نوروز و همچنین نوسازی حمل و نقل عمومی برگزار شد.

مازندشورا:علی اصغر یوسفی رئیس کمیسیون گردشگری، خدمات شهری و زیست شهری شورای شهر گرگان، شامگاه یکشنبه، در پانزدهمین جلسه این کمیسیون با بیان این که این جلسه، بررسی برنامه های استقبال از نوروز را در دستور کار دارد، از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان خواست تا برنامه های خود را در این زمینه ارائه دهند.

مهستی قدس ولی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان ابتدا اهم فعالیت های سال ۹۶ سازمان را بیان کرد.

وی برگزاری دومین المپیاد ورزش همگانی و بومی و محلی در ۱۱ رشته، ۲۴ ایستگاه صبحگاهی و عصرگاهی، جام رمضان، اجرای برنامه ارزیابی و سنجش ساختار قامتی در مدارس و دانشگاه ها، برپایی کارگاه های آموزشی، برگزاری کارگاه های فرهنگی، مسابقات قشر آسیب پذیر، همکاری با ادارات و ارگان های مختلف را از برنامه های این سازمان اعلام کرد

قدس ولی اظهار کرد: سازمان برای دهه فجر برنامه هایی خاصی در نظر دارد که شامل جام فجر (راگبی)، ووشو، جام فجر (شطرنج)، برنامه کارگاه تغذیه، برگزاری کارگاه ساختار قامتی، همایشی با محوریت سلامت، همایش ورزش صبحگاهی در مدارس، برگزاری مسابقات والیبال بانوان و غیره است.

وی توسعه ورزش همگانی در محلات شهر گرگان با مشارکت شهروندان، تقویت سلامت و تندرستی افراد جامعه از طریق سواد ورزشی، ایجاد پایگاه قوی اجتماعی با باورسازی و ایجاد نگرش مثبت به ورزش و احیای فرهنگ پهلوانی و روح جوانمردی را از جمله اهداف سازمان عنوان کرد.

قدس ولی گفت: برنامه های ما در نوروز ۹۷ از روز هفت فروردین شروع می شود و اجرای برنامه های ورزشی (فوتبال دستی، طناب کشی، بومی محلی، کاراته، کشتی، بازی های تفریحی) و همچنین اجرای برنامه های ورزشی (ووشو، تکواندو، کاراته، کشتی، کبدی) در دستور کار است.

وی تصریح کرد: این برنامه ها در مراکز تجمع مسافران برگزار می شود و قابلیت جابجایی هم دارد.

قدس ولی در خصوص برنامه های فرهنگی سازمان در عید نوروز گفت: سال گذشته برنامه ها خوبی اجرا کردیم که مورد استقبال قرار گرفت و امسال هم آن ها را تکرار خواهیم کرد.

وی افزود: در ایستگاه نوروزی میدان بسیج سفره هفت سین مستقر بود و توزیع بروشور، کتابچه و غیره و اجرای نمایش های نوروزانه را انجام می شد.

در ادامه یحیی ستوده نیا، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان، اظهار کرد: ۹۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده داریم و بیشتر نیازها را خود تأمین می کنیم، المان سبد خرید زنانه، چرتکه و قطار گل و تعبیه فلاورباکس و گل آرایی خانه روستایی از جمله برنامه های ما برای نوروز است.

در ادامه احمدعلی سالاری، رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری گرگان اظهار کرد: در سازمان حمل و نقل ازدحام جمعیت کار ما را برای نوروز تعریف می کند، در چند روز قبل از عید تردد شهروندان بیشتر می شود و میزان سرویس دهی افزایش می یابد.

وی بودجه سازمان حمل و نقل شهرداری گرگان اشاره کرد و گفت: بودجه ۹۷ ما با مبلغ ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بسته شده است که همان رقم سال قبل است.

سالاری بیان کرد: عمر ناوگان ما تا عید به ۱۲ سال می رسد و باید برای خرید اتوبوس از هر طریق ممکن اقداماتی شود، ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان هزینه اتوبوس های ما است و باید اتوبوس های فرسوده  از رده خارج شوند.

وی مبلغ هر اتوبوس را بین ۵۳۰ الی ۵۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و به برنامه زمانبندی اتوبوس در دو مسیر نهارخوران و کاشانی که سبب رضایتمندی مردم شده، اشاره کرد.

سالاری با بیان این که سال جدید امور تاکسی ها را به بخش خصوصی واگذار می شود، اضافه کرد: از معضلات دیگر پرداخت کرایه تاکسی است که در سال آینده الکترونیکی خواهد شد.

وی همچنین به احداث جایگاه سوخت دیزلی در سال آینده اشاره کرد و گفت: این پروژه بیش از میلیارد تومان هزینه دارد و نیازمند ثبات مدیریت است.

سالاری برنامه های ایام عید سازمان حمل و نقل را چنین عنوان کرد: با یک دفتر گردشگری برای خدمات دهی به مسافران نوروزی به وسیله یک مینی بوس و اتوبوس گردشگری در مسیر اینچه برون به توافق رسیدیم که البته این طرح به میراث فرهنگی اعلام شد و مورد موافقت آنها قرار نگرفت.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: باید برای واگذاری حمل و نقل عمومی به بخش خصوصی تمهیداتی بیندیشیم و ۱۰ برنامه برای این کار در نظر گرفته و به مرور هر سال چند دستگاه را واگذار کنیم.

فائزه عبداللهی همچنین گفت: سختی کار رانندگان را هم باید در نظر بگیریم، آن ها ۱۲ ساعت در روز کار می کنند و باید فکری شود تا درآمد آن ها افزایش یابد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - گرگان - اتوبوس - ورزشی - فرهنگی - نوروز - شهرداری - برگزاری - اظهار - کارگاه - سالاری - تومان - اجرای - ادامه - میلیون - اشاره - همچنین - اعلام - اجتماعی - گردشگری - بودجه - شورای - آینده - افزایش - استقبال - میلیارد - خدمات - تاکسی - خصوصی - هزینه - کمیسیون - بیشتر - واگذار - نوروزی - ایستگاه - همگانی - مسابقات - صبحگاهی - قامتی - مدارس - سلامت - شهروندان - مسافران - ساختار - کاراته - عنوان - ایجاد - دستور -

نظر شما در مورد : تدوین برنامه های فرهنگی و ورزشی گرگان برای نوروز۹۷

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها