مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4321 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 12:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قالیباف:

امیدوارم کسی از اجرای طرح LEZ عقب‌نشینی نکند

مازندشورا: شهردار تهران درخصوص طرح اجرای LEZ توضیحاتی را ارائه کرد.

مازندشورا:

بلدیه|محمدباقر قالیباف صبح امروز در حاشیه مراسم ورود 43 دستگاه واگن مترو به شبکه حمل و نقل عمومی گفت: امروز 43 دستگاه واگن وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شده و با ورود این واگن‌ها 150 هزار نفر به ظرفیت حمل و نقل اضافه می‌شود.وی با بیان اینکه پیش از این ما در دو نوبت اقدام به تزریق واگن‌های جدید به شبکه حمل و نقل عمومی می‌کردیم، اظهار کرد: از این پس با تلاش کارگران واگن‌سازی، سالانه در 4 نوبت واگن‌های جدید به مترو اضافه می‌شود.
شهردار تهران با بیان اینکه در هفته 1200 متر تونل حفر می‌شود، گفت: با این حال در کنار ساخت تونل نیازمند افزایش و توسعه واگن‌ها هستیم؛ چراکه همه ظرفیت‌های شهرداری زیر نظر شورای شهر به حمل و نقل عمومی اختصاص داده شده و حمل و نقل عمومی در اولویت قرار دارد.
قالیباف با بیان اینکه دولت قول داده 1200 دستگاه واگن برای شهر تهران بخرد، گفت: در صورت تامین اعتبار می‌توان ظرفیت جابه‌جایی مسافر را افزایش داد؛ اما هنوز این وعده اجرایی نشده و تمام اقداماتی که در حوزه حمل و نقل رخ می‌دهد با اتکا به توان شهرداری است.
وی با بیان اینکه با افتتاح خطوط جدید مترو بحران کمبود واگن جدی‌تر می‌شود، گفت: باید هر 2 دقیقه یک قطار وارد ایستگاه شود، اما حالا متوسط ورود قطار به هر ایستگاهی 6 دقیقه است و باید تعداد واگن‌ها دو برابر شود.
شهردار تهران در مورد طلب شهرداری از دولت نیز گفت: تمام مردم و رسانه‌ها آیین‌نامه و مقررات کشور را می‌دانند و می‌دانند که مجلس 2 میلیارد دلار برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی مصوب کرده و حتی این مصوبه با ارجاع به مجمع تشخیص مصلحت نظام به قانون تبدیل شد و قانون برای همه دولت‌ها لازم‌الاجرا است.
قالیباف با بیان اینکه براساس قانون 82 درصد مبلغ خرید اتوبوس را دولت و تنها 18 درصد را شهرداری‌ها باید پرداخت کنند، تصریح کرد: در حال حاضر 7 سال است که دولت یک اتوبوس به ما نداده است.
وی با اشاره به سهم شهرداری از میزان جرائم راهنمایی و رانندگی افزود: مگر قانون جرایم راهنمایی و رانندگی تصویب و ابلاغ نشده است که اجرایی نمی‌شود؟!
شهردار تهران در پاسخ به سوال ایسنا درخصوص اجرایی شدن طرح LEZ و ایجاد تغییرات در این طرح گفت: طرحLEZ که در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شده، دغدغه‌های ما برای کاهش آلودگی هوا را پاسخ می‌دهد اما امیدوارم در اجرای LEZ کسی عقب‌نشینی نکند، چراکه بالاخره اجرای این طرح سخت است اما وقتی که می‌فهمیم آلودگی هوا به حیات انسان‌ها لطمه می‌زند باید سختی این کار اجرایی را به جان بخریم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عمومی - اینکه - قالیباف - اجرایی - قانون - شهرداری - تهران - دستگاه - شهردار - واگن‌ها - امیدوارم - می‌دانند - دقیقه - اتوبوس - می‌دهد - راهنمایی - تصویب - رانندگی - اجرای - آلودگی - عقب‌نشینی - واگن‌های - اضافه - ظرفیت - امروز - افزایش - ناوگان - چراکه - توسعه - شورای -

نظر شما در مورد : امیدوارم کسی از اجرای طرح LEZ عقب‌نشینی نکند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها