مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4325 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 13:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تاکسی های غیر فعال کلانشهرها شناسایی و تعیین تکلیف می شوند

مازندشورا:

برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دولت برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها که در جلسه 19خرداد ماه هیات وزیران به تصویب رسید و تیرماه از سوی معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا ابلاغ شد که به موجب آن وزارت کشور موظف است تاکسی های غیر فعال تهران و سایر کلانشهرها را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، به موجب این مصوبه دولت،‌ در قسمت پیوستهای این مصوبه و در یکی از موارد بخش احکام منابع متحرک آمده است: وزارت کشور موظف است از طریق مراجع ذیربط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط ظرف دو ماه تاکسی های غیر فعال شهر تهران و سایر کلانشهرها را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام نماید.

در ادامه آمده: جایگزینی تاکسی های مذکور از طریق ورود تاکسی های با فناوری هیبریدی و برقی منحصرا تحت نظارت شرکت های تاکسیرانی مجاز انجام می گیرد.

در تبصره این بند آمده: جایگزینی مینی بوس های درون شهری تحت مدیریت شهرداری های کلانشهرها با تاکسی با استفاده از تسهیلات تاکسی های موضوع این برنامه مجاز می باشد.

این موضوع توسط وزارت کشور و با همکاری پلیس راهور نیروی انتظامی پیگیری و اجرایی می شود.


منبع : امور دهیاری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاکسی - کلانشهرها - تکلیف - وزارت - تعیین - شناسایی - مصوبه - موضوع - جایگزینی - شهرداری - اقدام - برنامه - تهران - نماید -

نظر شما در مورد : تاکسی های غیر فعال کلانشهرها شناسایی و تعیین تکلیف می شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها