تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 دی 1396 - ساعت : 12:11

کد مطلب: 43296 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازار داغ بگم بگم ها در شورای شیشه ای همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: این روزها فضای شفاف سازی اعضای شورای اسلامی شهر همدان فراتر از 'شورای شیشه ای' گسترش یافته و بازار داغ بگم بگم ها برای شورانشینان، گرمابخش مطالب حاشیه ای رسانه ها شده است.

مازندشورا:شورای پنجم در شرایطی تابستان امسال سکان سیاستگذاری و نظارت بر مدیریت شهری را در دست گرفت که رویکرد اصلی آنها شفاف سازی و عملکرد شیشه ای در فعالیت اعضا بود. 
اما در همین هفته های اخیر 'شورای شیشه ای' همدان آبستن حواشی مختلف شده و جدیدترین سوژه جالب که تیتر شماری از رسانه ها را نیز اختصاص داد، بگم بگم ها بابت جذب بی رویه نیروهای سفارشی و فامیلی برخی اعضای شورا در شهرداری است. 
یک عضو شورای شهر همدان با انتقاد از این اقدام عنوان کرده که با توجه به اطلاع اینجانب از استخدام غیرمتعارف و سفارشی تعدادی از افراد وابسته و برخی از مدیران سابق شهرداری گذشته، از رئیس شورا و شهردار همدان می خواهم تا در خصوص پیگیری و لغو قرارداد با افراد ذکر شده اقدام کنند در غیر این‌ صورت موضوع با جزئیات به اطلاع عموم مردم می‌رسد و افشاگری می‌کنم. 
حتی در صحن شورای اسلامی شهر همدان این موضوع را متذکر شده که فهرستی از این استخدام های سفارشی دارد و ظرف روزهای آتی اگر مورد توجه قرار نگیرد، نام نفرات را اعلام می کند. 
به تازگی نیز ابراهیم مولوی رئیس شورای اسلامی شهر همدان در پاسخ به یکی از خبرنگاران که از جذب برادر وی در شورای شهر انتقاد کرده بود، به دفاع و طرح دلایل مختللف این اقدام پرداخت، اما این استخدام را تایید کرد. 
گفته می شود مشابه چنین روندی برای جذب نیرو در حوزه های مختلف شورا و شهرداری وجود داشته و از ماه های گذشته صورت گرفته است. 
از سوی دیگر دکتر حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در آیین معارفه رسمی عباس صوفی به عنوان شهردار جدید همدان با بیان اینکه شهردار باید از فامیل‌بازی در شهرداری اجتناب کند، اعلام کرد که اگر انتظارات از شهردار همدان محقق نشود انتقاد خواهیم کرد. 
محمدناصر نیکبخت استاندار همدان نیز در همین مراسم عنوان کرد که در شهرداری های استان از جمله شهرداری همدان بین 2 تا 3 برابر ظرفیت نیرو داریم و از شهرداری می خواهیم تعدیل نیرو را مدیریت کند و یا اینکه از نیروهای موجود بهره وری لازم را داشته باشد.
البته براساس اطلاعات موجود، نیروهای جذب شده که عضو یاد شده شورای شهر همدان نیز آن را غیرقانونی عنوان کرد، در دوره شهردار جدید وارد سیستم شهرداری نشده اند و مربوط به ماه های قبل است. 
حالا عضو شورای اسلامی شهر همدان به پشتوانه تذکر مسئولان اجرایی استان و آنچه که شخصا 'رعایت عدالت و جلوگیری از تضییع حق مظلوم' می داند، پاشنه کشیده و پیگیر تعدیل نیروهایی است که سفارشی وارد بدنه شهرداری شده اند. 
این روزها بازار داغ بگم بگم این عضو شورای شهر همدان نه تنها مورد استقبال عموم مردم در فضاهای مجازی قرار گرفته، بلکه مردم خواستار برخورد جدی با مسببان استخدام های سفارشی در شهرداری همدان شده اند. 
شاید این بگم بگم ها به تعبیری خوشایند نباشد اما در شورایی که پایه خدمت خود به مردم را شفافیت در عملکرد می داند، مقابله با رانت خواری و زد و بندهای پشت پرده نیز مصداق بارز شفافیت در خدمت است. 
مردم شورای شیشه ای را اینگونه می خواهند چرا که صرف پرداختن به آمار و ارقام برای دادن خوراک رسانه ای به خبرنگاران، نمی تواند شفافیت در عملکرد تلقی شود. 
انتظار رسانه ها و مردم از شورانشینان در کنار خدمت موثر و خادمانه، برملا کردن اقدامات غیرقانونی و جلوگیری از سوء استفاده کنندگان است. 
امیدواریم این هشدار عضو شورای شهر همدان شروع موثری در پایان دادن به سریال استخدام های سفارشی در شهرداری همدان باشد و لااقل ترمز لابی گران را در خانوادگی کردن مدیریت شهر بگیرد. 
هر چند عباس صوفی شهردار همدان مورد وثوق مسئولان اجرایی همدان است و به طور قطع اجازه نمی دهد به واسطه برخی افراد سودجو، شهرداری را از اهداف کلانی که مدنظر دارد، به بیراهه کشیده شود. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #همدان #شورای #شهرداری #سفارشی #شهردار #استخدام #شورای شهر #عنوان #اسلامی #نیروهای #افراد #مدیریت #رسانه #شفافیت #عملکرد #انتقاد #اقدام #غیرقانونی #تعدیل #موجود #اجرایی #استان #کشیده #جلوگیری #مسئولان #خبرنگاران #بازار #گذشته #اطلاع #موضوع #مختلف #اینکه #گرفته #اعلام #خواهیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازار داغ بگم بگم ها در شورای شیشه ای همدان

*

*


X https://sport45.site/