مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4334 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جعفری همزمان با فرار رسیدن 21 تیرماه مطرح کرد

شهرداری یک روز محیط زیستی را به تقویم کشور اضافه کرد

مازندشورا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران همزمان با فرا رسیدن روز 21 تیرماه به عنوان روز بدون نایلکس، اظهار کرد: نگاه محیط زیستی در شهرداری تهران سبب شد یک روز محیط زیستی به تقویم کشور اضافه شود.

مازندشورا:

بلدیه|حسین جعفری به عنوان طراح روز بدون نایلکس در شهرداری تهران در این باره گفت: در سال 88 شورای اسلامی شهر تهران مصوبه ای را گذراند که بر اساس آن شهرداری تهران تشویق به حمایت از حفظ محیط زیست بااستفاده از کیسه های زیست تخریب پذیرشده و کیسه های پلیمری حذف شود.
جعفری افزود: آنچه در اجرای این مصوبه قانونی باید مورد توجه قرار می گرفت ایجاد یک جریان فرهنگی بود چرا که اگر حمایت فرهنگی مردم از یک رویه نباشد، آن مسئله عمق پیدا نمی کند و از خاطر جامعه زدوده می شود و یا فقط در حد یک مصوبه باقی می ماند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران افزود: بدین ترتیب با بررسی رویه جهانی در باب این موضوع متوجه شدم نزدیک به 30 سال است در جهان روز جهانی بدون نایلکس در سوم جولای برگزار می شود از این رو برای اجرای این مصوبه شش سال پیش طرح روز بدون نایلکس در شهرداری تهران مطرح کردم.
وی افزود: بدین ترتیب با حمایت شهردار تهران که نگاه مسئولانه و زیست محیطی در مدیریت کلانشهر تهران داشتند، زیر ساخت لازم برای اجرای این طرح فراهم شد و برای نخستین بار شش سال پیش این روز در شهرداری تهران با توزیع نایلکس های زیست تخریب پذیر در سازمان میادین و میوه و تره بار شهر تهران اجرا شد.
جعفری ادامه داد: بدین ترتیب اجرای این طرح موفق در مدیریت شهری تهران سبب شد تا شهرهای کشور به تاسی از شهرداری تهران برای 21 تیرماه برنامه ریزی زیست محیطی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد کردن یک رویه فرهنگی در کشور کار آسانی نیست اما با برنامه ریزی و حمایت مدیریت شهری تهران امروز شاهد آن هستیم که با گذشت شش سال از ابتکار شهرداری تهران در ایجاد یک روز بدون نایلکس ، امروز 21 تیرماهبه عنوان یک روز زیست محیطی در تقویم کشور شناخته می شود .
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران با اشاره به شعار «نه به كيسه‌هاي پلاستيكي» در روز 21 تیرماه ابراز امیدواری کرد که در آینده هفته بدون نایلکس و ماه بدون نایلکس دربرنامه های زیست محیطی کشور قرار گیرد و همانند شهرداری تهران ، ظرفیت لازم در کشور ایجاد شود تا استفاده از نایلکس زیست تخریب پذیر یک رویه فرهنگی شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - نایلکس - مدیریت - فرهنگی - جعفری - اجرای - حمایت - مصوبه - ایجاد - محیطی - ترتیب - افزود - تخریب - تیرماه - برنامه - امروز - جهانی - تقویم - مدیرعامل - عنوان - پسماند -

نظر شما در مورد : شهرداری یک روز محیط زیستی را به تقویم کشور اضافه کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها