مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4339 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 14:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران:

محصولات دشت ورامین به طور کامل سالم است

مازندشورا: رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران از بررسی موضوع آبیاری زمین های کشاورزی جنوب تهران با آب آلوده خبر داد و گفت : بررسی ها نشان می دهد که محصولات دشت ورامین به طور کامل سالم است و با آب سالم آبیاری می شود.

مازندشورا:

بلدیه|محمد حقانی درباره بررسی موضوع وضعیت آبیاری محصولات کشاورزی در جنوب تهران اظهار کرد: در جنوب تهران حدود سه هزار و 500 هکتار زمین تحت کشت قرار دارد که سه هزار هکتار آن با آب سالم کشت می شود که حاصل از فاضلاب شهر تهران است و به طور کامل تصفیه می شود.
حقانی با تاکید بر اینکه هیچ گونه آلودگی و مشکلی در آبیاری محصولات کشاورزی دشت ورامین وجود ندارد تصریح کرد: شورای اسلامی شهر تهران برابر قانون مدنی موظف به حفظ و رصد سلامت شهروندان تهران است و اینکه بخواهیم موضوعی را مخفی کنیم و یا پنهان کنیم ، درست نیست از این رو اعلام می کنیم تنها مشکل موجود در جنوب تهران آبیاری ناشی از روان آب ها است که انواع و اقسام زباله در آن وجود دارد و تنها 500 هکتار زمین با این روان آب ها آبیاری می شود.
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: دو نهر فیروز آباد و سرخه حصار مسیری هستند که روان آب ها ، پساب ها و آب های جاری سطح شهر تهران به این دو نهر وارد می شود و در مسیر متاسفانه مردم انواع آلودگی ها را به آن اضافه می کنند ، زباله می ریزند و حتی در مواردی بعضی از فاضلاب ها به آن اضافه می شود که در درون این نهر ریخته می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که کدام ارگان مسئولیت مقابله با این وضعیت را دارد ،اعلام کرد: حدود 500 هکتار از زمین ها از این دو نهر آبیاری می شوند که وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وظیفه مقابله با آن را دارد.
حقانی افزود: این در حالی است که فرمانداری اعلام کرده است موضوع آبیاری این 500 هکتار با فاضلاب در شورای تامین شهرستان مطرح شده است و قرار است محصولات این ها امحاء شود و به جای آن محصولات کشاورزی که ارتباطی با تغذیه انسان ندارد همانند خوراک دام و طیور تولید شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - آبیاری - هکتار - محصولات - اعلام - شورای - فاضلاب - کشاورزی - اسلامی - حقانی - مقابله - انواع - زباله - ندارد - اضافه - آلودگی - موضوع - کمیته - ورامین - اینکه - وضعیت -

نظر شما در مورد : محصولات دشت ورامین به طور کامل سالم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها