مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4341 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 تیر 1395 -ساعت : 14:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

​مدیر کل اجتماعی استان تهران تاکید کرد:

اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی در دستور کار استانداری

مازندشورا: مدیر کل اجتماعی استانداری تهران گفت: احصا، اولویت بندی و توصیف آسیب‌های اجتماعی در دستور کار استانداری تهران قرار گرفته است.

مازندشورا:

بلدیه|سیاوش شهریور در حاشیه جلسه ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس تصمیمی که در این جلسه گرفته شده است جلسات ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی هر دو هفته یکبار تشکیل خواهد شد تا تدابیر لازم برای مقابله با آسیب‌ها با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط به سرانجام مناسبی برسند.

وی افزود: با توجه به شرایط بومی که در سطح استان تهران وجود دارد، احصا، اولویت بندی و توصیف آسیب‌های اجتماعی به همراه تبیین راهکارهای مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار استانداری تهران قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طی این جلسات زمینه همکاری دستگاه‌های ذی ربط در حوزه‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی فراهم خواهد شد امری که در دو سال گذشته پیگیری شده و دستاوردهای مثبتی به ویژه در بحث معتادین متجاهر به دست آمده، البته اقدامات موثر از جمله جمع آوری حدود 6000 معتاد متجاهر تا به امروز ذیل شخصیت حقیقی و شیخوخیت استاندار تهران محقق شده است.

وی تاکید کرد: در ستاد مقابله با آسیب‌های اجتماعی در همه زمینه‌ها از جمله طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و روسپی گری تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد و همه این موضوعات در هر جلسه در دستور کار قرار خواهد گرفت. بر همین اساس وظایف هر یک از دستگاه‌ها مشخص و با توجه به مشخص شدن 5 آسیب در سطح استان تهران دستگاه‌های متولی در خصوص اقدامات و تدابیر خود گزارش‌هایی را ارائه خواهند داد.

شهریور ادامه داد: سیاست‌های اتخاذ شده در این جلسات، سیاست‌های کلی استانی هستند که با نظر اعضا و دستگاه‌های متولی تبیین خواهند شد.

وی در باره بودجه اختصاص داده شده در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: هر دستگاهی ذیل تکلیف قانونی خود بودجه‌هایی را دریافت می‌کند که باید در حوزه‌های مختلف مقابله با آسیب‌های اجتماعی اقداماتی را انجام دهند. برای مثال بهزیستی علاوه بر بودجه ملی بودجه‌ای را برای مقابله با آسیب‌ها دریافت می‌کند که بر همین اساس انتظار می‌رود وظایف خود را نیز انجام دهد. البته در این مسیر بی تردید باید ساختارها، اعتبارات و نیروی انسانی در نظر گرفته شود و با توجه به شرایط موجود گام‌های عملی در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی برداشته شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - آسیب‌های - مقابله - تهران - دستگاه‌های - استان - تدابیر - گرفته - جلسات - دستور - متولی - وظایف - اقدامات - البته - دریافت - سیاست‌های - می‌کند - بودجه - خواهند - متجاهر - شرایط - حاشیه - شهریور - استانداری - تاکید - آسیب‌ها - تبیین - حوزه‌های - زمینه - ادامه - مختلف -

نظر شما در مورد : اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی در دستور کار استانداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها