تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1396 - ساعت : 19:24

کد مطلب: 43502 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مطالبه گری از برکات جموری اسلامی است

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل امور شهری استانداری خراسان رضوی گفت: افزایش سطح مطالبات مردم در نظام جمهوری اسلامی از برکات نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر آراء مردم و مطالبه گری از ویژگی های جامعه توسعه یافته است.

مازندشورا:وحید قربانی شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مه ولات اظهار کرد: مدیریت شهرداری بر یک شهر ؛مدیریت بر یک فضا است که آن فضا شامل سه دسته است ؛ فضای کالبدی آنچه ما می بینیم شامل خیابان؛کوچه؛رودخانه ؛محیط زیست و دیگری شهر و انسان ها که فضای اجتماعی شهر هستند و سومین فضا؛ فضای اقتصادی که شهرداری مسئول آن هست ودر کل شهرداری در قبال این سه فضا مسئول است.
وی افزود: ما از شهرداری بیشترین توقع را در سیستم کالبدی داریم و شهردار موفق شهرداری است که بتواند طرح جامع شهری؛ طرح تفضیلی و در شهرهای کوچک طرح ها را به نحو مطلوب اجرا نماید لذاخیابان کشی؛عقب نشینی ها را انجام دهد و اجازه بدهد در فضای سبز، فضای سبزمستقر شود و در کاربری دیگر اقدامات مخصوص به خودش اعمال شود.
قربانی تصریح کرد: باید شرایطی فراهم کنیم که پایه اقتصادی این شهر تحت تاثیر حضور ما قرار گیرد لذا در شهرهای میانی رویکردی که می تواند باعث توسعه پایدار بشود و درآمد پایدار ایجاد کند؛تنوع بخشیدن به اقتصاد شهری؛ ایجاد زمینه استقرارصنایع کوچک؛ واحدهای خدماتی خدمات دهنده به سکونت گاه های پیرامونی ناحیه شهر فیض آباد است.
وی با بیان اینکه در این شهر باید رویکرد اقتصادی حاکم شود تا فضای اقتصادی شهر رامدیریت کرد گفت: نظام شورایی مولود فضای اجتماعی داخل شهر است، در یک شهر گفت وگو شکل می گیرد واهدافی توسط مردم ترسیم می شود و یک عده روی این اهداف وگفت وگو ها حرف می زنند؛ و وعده می دهند توسط مردم به عنوان شورا انتخاب می شوند و برای پیگیری کردن این فضا؛ نیازها وخواسته ها وکیل مردم می شوند.
وی باخطاب به شورای شهر اظهار کرد: حداقل شش ماه یکبار بامردم جلسه گفتگو برگزار کنید ولی من توصیه می کنم در شهر توسعه یافته مثل فیض آباد ماه به ماه این کار را انجام دهید؛ محله به محله این کار را انجام دهید تا مردم قبل از اینکه در صندوق پیشنهادات نظراتشان را بدهند در جلسات متعدد نظرشان رابگویند وخودتان را بروز ومطابق میل مردم اقدام نمایید.
مدیرکل شهری خراسان رضوی گفت:ما امروز انتقاد صریح مردم در رسانه ها؛ فضای مجازی به دولت و دولتمردان را به عنوان افتخاری برای خود می دانیم، اینکه یک فرد می تواند نقطه نظرات بسیار جدی یک مسئول کشوری رانقد کند؛آن را جزو نقطه ضعف نظام نمی دانیم.
وی گفت:جامعه ای که توسعه یافته شکل یابند؛نقد ؛انتقاد ومطالبه گری مردم ؛برنامه ها را تغییر می دهد لذا برنامه های تغییر یافته ومتحول شده به نفع جامعه مردمی خواهد بود.
فرماندار شهرستان مه ولات که دیگر سخنران این جلسه بود گفت: تاکید می کنم به کلیه مدیران مبادا در دهه فجر طرحی افتتاح بشود که قبلا افتتاح شده باشد ؛ بی تعارف در ارزیابی ادارات ملاحظه خواهد شد و طرح ها باید برای اولین بار افتتاح شود نه اینکه دهه فجر سال گذشته و هفته دولت افتتاح شده باشد حال دوباره برنامه ریزی شود.
مسعود رنجبر اظهار کرد: برای آخرین بار مکاتبه خواهد شد با ادارات کل که مدیرانی که به اتفاق خانواده در شهرستان سکونت ندارند تعیین تکلیف شوند لذا مسئولی که احساس می کند امکانات مورد نیاز خودش وخانواده اش در شهرستان نیست بدون تعارف به شهرستانی که امکانات دارد تشریف ببرد.
وی گفت: آذرماه مکاتبه کردیم و فرصت یکماهه دادیم مجدد دراول دیماه با ادارات کل مکاتبه شد و بازهم فرصت داده شد فردا هم آخرین مکاتبه انجام می شود تا تکلیف این مدیران را مشخص کنند؛ یا باخانواده مستقر بشوند یاتشریف ببرند به جایی که امکانات مورد نیاز آنها وجود دارد و باهیچ کسی هیچ گونه تعارفی نداریم حتی با همکار خودمان دررابطه با استقرار با اعضای خانواده هیچ گونه تعارفی نداریم.
فیض آباد، مرکز شهرستان 50 هزار نفری مه ولات در 207 کیلومتری مشهد قرار دارد. 
 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #شهرستان #مکاتبه #افتتاح #اقتصادی #اینکه #یافته #توسعه #اظهار #ادارات #امکانات #مسئول #تعارف #برنامه #مدیران #خانواده #نداریم #تعارفی #تکلیف #تغییر #شورای #دانیم #تواند #شهرهای #شهری؛ #کالبدی #پایدار #ایجاد #اجتماعی #عنوان #قربانی #سکونت #جامعه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مطالبه گری از برکات جموری اسلامی است

*

*


X https://sport45.site/