مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4355 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 08:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن میزبان هنر ایرانی می‌شوند/ مراسم رونمايی از سند ثبت معنوی ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد در هفته دولت/ راه‌اندازی گالری و فضاهای متنوع فرهنگی در فرودگاه‌های مهرآباد و امام‌خمینی(ره)

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به مراسم رونمايي از سند ثبت معنوي ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد در هفته دولت، جزییات خرید بیش از ۵۰ اثر خط نقاشی و نحوه استفاده از آنها را در وزارت راه و شهرسازی تشریح کرد.

مازندشورا:محمدسعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در بیان اهداف بازدید مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی از نمایشگاه نقاشی خط تحت‌عنوان «یک صد اثر از پنجاه و چهار هنرمند» که در خانه هنرمندان با حضور دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شد، گفت: این بازدید بیشتر به منظور حمایت از هنرمندان صورت گرفت و قصد و نیت ما نیز این است تا با استفاده از آثار ارزشمند هنر ايرانی در فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و تجهیز فضاهای‌عمومی با این آثار، ضمن حمایت از آثار هنری و هنرمندان بتوانیم ساختمان‌های فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن و سایر ساختمان‌های مربوط به وزارت راه و شهرسازی را با شان هنر ایرانی تزیین کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به منظور حمایت از هنرمندان و بهره گيری از هنر ایرانی در حوزه حمل و نقل کشور که بخش عمده‌ای از زندگی مردم با آن گره خورده است، در تلاش هستيم تا برخی از آثار نمایشگاه خط نقاشی را از نمایشگاه «یکصد اثر از پنجاه و چهار هنرمند» خریداری کنیم.

ورود هنر ایرانی به فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و فضاهای عمومی حوزه حمل و نقل

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به ابعاد موضوعی اين برنامه به جزئيات اجرای آن توسط مجموعه‌ای از شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی پرداخت و گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، سازمان ملی زمين و مسكن، راه آهن جمهوری اسلامي ايران و سایر زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی که می‌توانند همکاری کنند در حمایت از آثار خوشنویسی و خط نقاشی مشارکت دارند.

ایزدی با اشاره به اینکه ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد با تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی به ثبت معنوی رسید، از افتتاح این ترمینال فرودگاهی در هفته دولت خبر داد و در ادامه تاکید کرد: استفاده از بخش عمده‌ای از آثار خریداری شده در گالری‌ها و فضاهای عمومي خواهد بود.

 وی در پایان افزود: در تلاش هستيم بیش از پنجاه اثر را از اين نمايشگاه خريداري و در عرصه‌های مختلف عمومي به نمايش بگذاريم. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - وزارت - حمایت - هنرمندان - ایرانی - راه‌آهن - فرودگاه‌ها - ایستگاه‌های - نمایشگاه - پنجاه - معاون - نقاشی - مهرآباد - ترمینال - هستيم - عمده‌ای - ادامه - ساختمان‌های - خریداری - اشاره - بهسازی - عمران - استفاده - منظور - فرودگاه - فضاهای - بازدید - هنرمند - راهداری - ایزدی - جاده‌ای - معنوی -

مطالب مرتبط با : فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن میزبان هنر ایرانی می‌شوند/ مراسم رونمايی از سند ثبت معنوی ترمینال ۲ ف...
نظر شما در مورد : فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن میزبان هنر ایرانی می‌شوند/ مراسم رونمايی از سند ثبت معنوی ترمینال ۲ ف...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها