مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4359 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 09:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعلام جزئیات زمان برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی گلستان

مازندشورا: مدیر مسكن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان از برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ شهریور‌ماه امسال‌ بطور هماهنگ و همزمان با سراسر كشور در استان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان، محمود تیموری در مصاحبه خبری گفت: وزارت راه و شهرسازی این آزمون‌ها را در اجرای موارد ۲۶،۲۱،۱۱ و ۲۸ آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان با همكاری سازمان سنجش كشور در هفت رشته مهندسی معماری، شش رشته كاردانی و تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی در پایه‌های سه، دو، یك، برگزار می‌كند.

به گفته وی، آزمون رشته‌های هفتگانه مهندسی در بخش‌های نظارت، طراحی و اجرای معماری و عمران در بخش‌های نظارت، محاسبات و اجرا، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیك در پایه سه برگزار می‌شود.

تیموری ادامه داد: آزمون كاردان‌های فنی ساختمان نیز در شش رشته معماری عمران، تاسیسات مكانیكی، تاسیسات برقی، شهرسازی و نقشه برداری در پایه سوم و آزمون تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی در پایه‌های سه، دو و یك جهت دریافت پروانه اشتغال به كار انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینكه ثبت‌نام آزمون‌های مذكور از اول تا ۱۵ تیرماه جاری در سامانه INBR.IR  WWW.دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی انجام شده است، گفت: به جهت رفاه حال داوطلبان و جلوگیری از تردد در فواصل طولانی بین‌شهری، در استان‌گلستان حوزه‌های امتحانی در شهرهای گرگان و گنبد پیش‌بینی شده كه داوطلبان می‌توانند محل آزمون خود را در این شهر انتخاب كنند.

تیموری افزود: برای آزمون امسال نیز، در مجموع دو هزار و ۶۶۵ نفر شامل دو هزار و ۱۴۲ مرد و ۵۲۳ زن ثبت نام كرده‌اند.

مدیر مسكن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان، تعداد آزمون‌های برگزار شده طی چند سال اخیر در استان را ۳۶ آزمون ذكر كرد و گفت: آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی طی سال‌های اخیر دو بار در هر سال برگزار شده است.

وی، تعداد پروانه‌های اشتغال به كار مهندسی صادر شده در سال ۹۴ را یكهزار و ۵۵۲ فقره و در سه ماهه اول امسال جاری ۴۷۶ فقره ذكر كرد.

تیموری از داوطلبان خواست كه برای كسب اطلاعات بیشتر به سایت مقررات ملی ساختمان به آدرس www.inbr.ir یا اداره كل راه و شهرسازی استان گلستان (مدیریت مسكن و ساختمان - اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان) مراجعه كنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - ساختمان - آزمون - مهندسی - معماران - برگزار - تجربی - گلستان - تاسیسات - آزمون‌های - تیموری - داوطلبان - مقررات - معماری - وزارت - اداره - استان - برداری - مكانیكی - تعداد - امسال - اشتغال - حرفه‌ای - تعیین - اجرای - كاردان‌ها - صلاحیت - مهندسان - نظارت - بخش‌های - پایه‌های - عمران -

مطالب مرتبط با : اعلام جزئیات زمان برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی گلستان
نظر شما در مورد : اعلام جزئیات زمان برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسان، كاردان‌ها و معماران تجربی گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها