مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43696 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 بهمن 1396 -ساعت : 04:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مازندران:

کاهش ۲۰ درصدی آب تالاب میانکاله

مازندشورا: آمل- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینکه اکثر تالاب‌ها داخلی درحال خشک شدن هستند، از کاهش ۲۰ درصدی آب تالاب میانکاله خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی ابراهیمی یکشنبه شب در همایش زیست‌محیطی صیانت از جنگل‌ها و مراتع شمال آمل، اظهار کرد: اکثر تالاب‌های داخلی در حال خشک شدن هستند و ما با کاهش ٢۰ درصدی آب تالاب میانکاله مواجه بودیم.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان مازندران با اشاره به اینکه از تیر ماه سال جاری شاهد خشک شدن درختان هستیم، افزود: هنوز یاد نگرفتیم که با چه روشی از این مهم حفاظت کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه محیط زیست با شعار درست نمی‌شود، گفت: مگر چند جاده احتیاج داریم که با درخواست احداث جاده مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه حال جنگل ما خوب نیست، افزود: ما نیاز داریم تا برنامه محور باشیم و در برخی نقاط به اسم گردشگری شاهد تخریب جنگل ها هستیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینکه در ۶ دهه قبل، این استان بیشتر از سه و نیم میلیون هکتار جنگل داشت و در حال حاضر، کمتر از ٢ میلیون هکتار جنگل دارد بر طراحی الگوی مصرف درست تأکید کرد.

وی با بیان اینکه باید به انتقادات گوش کنیم، افزود: اوایل دی ماه هوای شهرستان ساری سنجش شد و به‌طور لحظه‌ای غلظت گرد و غبار ۴ برابر حد استاندارد بود که این مهم خطری برای استان محسوب می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه با برداشت بی‌رویه از کوه، هراز مانند خوزستان خواهد شد، ادامه داد: تا کی می‌خواهیم به اسم اشتغال از کوه‌ها برداشت کنیم، کشورهای دنیا دانایی‌محور شده است و از این راه کسب درآمد می‌کنند.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی دیگر ظرفیت ندارد، گفت: رسانه‌های خوبی در استان مازندران داریم و باید مطالبه‌گری انجام دهند و کاری کنیم تا پدیده طبیعی مخاطره جلوه نکند.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه ما با توسعه مخالفتی نداریم و مدافع تولید و اشتغال هستیم، گفت: کلنگ پروژه‌ای را می‌زنیم و سپس از لحاظ محیط‌زیستی آن را بررسی می‌کنیم.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - استان - هستیم - ابراهیمی - اشاره - مازندران - حفاظت - داریم - مدیرکل - افزود - تأکید - برداشت - اشتغال - طبیعی - هکتار - میلیون - درصدی - تالاب - میانکاله - مواجه -

نظر شما در مورد : کاهش ۲۰ درصدی آب تالاب میانکاله

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*