مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43729 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 بهمن 1396 -ساعت : 11:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارتباطی بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان در مازندران دیده نمی‎شود

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا:

ارتباطی بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان در مازندران دیده نمی‎شود

مازندشورا: مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا با بیان اینکه حوزه‌های علمیه می‌توانند نقش بسزایی در مسائل کشور داشته باشند، گفت: در مازندران هیچ ارتباطی بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان وجود ندارد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام مرتضی ایازی دوشنبه‌شب در جمع اعضای بسیج رسانه این شهرستان با اشاره به تغییر سبک زندگی در جامعه امروز اظهار کرد: در گذشته مردم با دنیای حقیقی سر و کار داشتند و فضاهای ارتباطی و مجازی محدود به چند شبکه تلویزیونی و آثاری از بی‌دینی و بی‌حجابی در آن دوران دیده نمی‌شد و وجود حوزه‌های علمیه امورات را کفایت می‌کرد.

وی با بیان اینکه گسترش فضاها، نوع ارتباطات مردم تغییر یافت، افزود: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که مردم با شبکه‌های اینترنتی فراوانی در ارتباطند و در برخورد با مسائل تحلیل‌های متفاوتی را بیان می‌کنند که این تحلیل‌ها برگرفته از همین شبکه‌ها و فضاهای مجازی است.

 مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا با انتقاد به عدم همکاری مسؤولان در برگزاری مراسم وحدت حوزه و دانشگاه در بهشهر، بیان کرد: عدم دعوت از حوزه‌ها علمیه در این مراسم نشان از این مهم دارد که مسؤولان اصلا دغدغه دینی و فرهنگی ندارند و مادامی که مسؤولان چنین دغدغه‌ای را احساس نکنند از حوزه علمیه کاری بر نخواهد آمد.

این مسؤول با بیان اینکه حوزه‌های علمیه می‌توانند نقش بسزایی در مسائل کشور داشته باشند، تصریح کرد: اراده اصلاح به انجام امورات در مسؤولان وجود ندارد.

ایازی با تاکید بر اینکه در مازندران بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان ارتباطی وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه در جامعه انقلابی و اسلامی زندگی می‌کنیم در حل مشکلات و معضلات از ایده‌ و نظرات حوزه استفاده نمی‌شود، در واقع در مازندران هیچ ارتباطی بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه همت جمعی راه‌گشای حل مشکلات جامعه است، افزود: روحانیت همچون سایر اقشار دیگر جامعه در بحث فضای مجازی فعال و برای رفع شبهات نهادها و مؤسساتی تشکیل و فعالیت مستمر دارد.

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا با اشاره به اینکه دنیا به سمت مدگرایی سوق پیدا کرده است، افزود: از بین بردن اعتماد به نفس مردم کاری است که آمریکا با دنیا می‌کند و زمانی که این اتفاق در کشوری رقم زده شود آسیب‌های اجتماعی چون طلاق، بزهکاری و... رواج پیدا می‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه نابودی تحکیم بنیان خانواده و پایین کشیدن جایگاه و ارزش مادر از اهداف اصلی شبکه‌های غربی است، تصریح کرد: تاثیر فضاها و شبکه‌های مجازی شکافی بین اعضای خانواده به‌ویژه زوجین ایجاد کرده است که این مهم باید با درایت بیشتر مدیریت شود تا شاهد افزایش آمار طلاق در کشور نباشیم.

ایازی با تاکید بر اینکه فضاهای مجازی ما را از زندگی حقیقی دور کرد، ادامه داد: یکی از دلایل عمده وابستگی به فضاهای مجازی این است که از قرار گرفتن در زندگی واقعی واهمه داریم و این از اهداف برنامه‌ریزی شده دشمنان است.

وی با بیان اینکه اسلام یک فرهنگ غنی است، تصریح کرد: اسلام به‌عنوان یک فرهنگ غنی باید در تمام زوایای زندگی ما ورود پیدا کند و تا زمانی که به درک درستی از مسائل نرسیم فرهنگ ما دینی نمی‌شود.

مدیر حوزه علمیه جعفریه رستمکلا در پایان از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی خواست تا عمار زمان خود باشند و واقعیت‌ها را خارج از هرگونه سیاه‌نمایی‌ها بازگو کنند و هرگز فراموش نکنند که اهل قلم و اصحاب رسانه زبان گویای جامعه هستند.

86049/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علمیه - اینکه - مسؤولان - مجازی - زندگی - جامعه - حوزه‌های - فضاهای - رستمکلا - ارتباطی - جعفریه - شبکه‌های - مازندران - افزود - مسائل - فرهنگ - تصریح - ایازی - ندارد - رسانه - مشکلات - تاکید - می‌کند - اسلام - اصحاب - اهداف - خانواده - زمانی - باشند - نمی‌شود - فضاها - اشاره - تغییر - اعضای - بهشهر - شهرستان - امروز - حقیقی - نکنند - مراسم - می‌کنیم - امورات - مسؤول -

نظر شما در مورد : ارتباطی بین حوزه‌های علمیه و مسؤولان در مازندران دیده نمی‎شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*