مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4382 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر مطرح شد؛

چمران: 2 خط به مترو اختصاص یابد

مازندشورا: رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه تاکنون بازدیدهای زیادی از راه آهن و حریم آن داشته است، گفت: مناطق 17 و 18 که در حریم خطوط راه آهن قرار دارند در شرایط بسیار نامناسبی قرار دارند و از همین رو انتظار داریم با توجه به اینکه تنها 2 خط از 4 خط استفاده می شود، 2 خط به مترو اختصاص یابد.

مازندشورا:

بلدیه| مهدی چمران در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر در خصوص وضعیت خطوط راه آهن در مناطق جنوبی تهران گفت: شرایط نامطلوبی آنجا حاکم است. ضمن اینکه مردم هم زباله ها را در حاشیه خطوط رها می کنند که خود معضل بزرگی است.وی با تاکید بر اینکه تونل های خطوط راه آهن یک فرصت است و انتظار داریم دو خط از تونل به مترو واگذار شود، ادامه داد: مردم همواره مشکلاتی دارند که به شدت از آنها گلایه دارند. از همین رو لازم است از میزان خرج هایی که برای این خطوط شده، بهترین بهره برداری را انجام دهیم.
چمران با اشاره به اینکه قطارهایی که از زیرشهر عبور می کنند، دیزلی هستند، در حالیکه می توانند برقی باشند و حتی تا مرکز شهر هم بروند، خاطرنشان کرد: به جای اینکه ایستگاه راه آهن را به 15 کیلومتری شهر تهران ببریم می توانیم قطارها را برقی کنیم تا هم آلودگی ها را کاهش دهیم و هم اینکه سفرهای اضافی به شهروندان تحمیل نکنیم.
چمران ادامه داد: قطارها امروز دیزلی هستند و وقتی به زیرزمین می روند دود زیادی ایجاد می کنند. ضمن آنکه 6 الی 7 هواکش بزرگ نصب شده تا دود این تونل ها تخلیه شود. اینکه دود کجا می رود مشخص است هوا را آلوده می کند. اما نکته مهم این است که امروز این توربین های بزرگ صدای زیادی دارند و به شهروندان ساکن حریم این منطقه آسیب می زند.
رئیس شورای شهر تهران با یادآوری اینکه باید مشکلات مناطق 17 و 18 که ناشی از خطوط راه آهن است، با مشارکت معاونت شهرسازی و خدمات شهری و شورا و راه آهن حل شود، متذکر شد: با اجرای طرح های ساماندهی شهرداری، مردم مناطق 17 دیگر در جزیره نیستند و تمام کوچه هایی که به زیر خیابان می رفتند امروز روی زمین است. در واقع با کارهایی که شهرداری کرده با اصلاح خیابان ها دسترسی را فراهم کرده است.
وی با یادآوری اینکه علاوه بر مشکلات اصلی خطوط راه آهن امروز معضلات فرعی دیگری نیز به وجود آورده که باید حل شود، خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از مشکلات دو منطقه تهران سال های سال است که مورد بحث و بررسی است و برای اولین بار به صحن شورا آمده است. از همین رو امروز تاکید دارم که هرچه زودتر به نتیجه برسیم.
به گزارش شهرنوشت در ادامه جلسه، در حین صحبت های رئیس شورای شهر حکیمی پور، رئیس کمیته میراث شورا در حال جمع آوری امضا برای طرحی بود که با اعتراض رئیس شورای شهر مواجه شدند.
چمران خطاب به حکیمی پور با تاکید بر اینکه همه اعضا می بایست نظم و انضباط صحن را رعایت کنند، گفت: همان اندازه که شما به من نقد دارید، اجازه دهید من هم به شما نقد کنم. امروز با این جمع آوری امضاها نظام جلسه را برهم زدید.
این تذکر با اعتراض انصاری دیگر عضو شورا مواجه شد که چمران در پاسخ به وی تصریح کرد: لطفا شما نیز برای من تکلیف روشن نکنید. وسط جلسه علنی جمع کردن امضا کار صحیحی نیست. در حالی که خود آقای حکیمی پور نیز می فرمایند اقدام شان درست نیست. پس ایشان وکیل وصی نمی خواهند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - امروز - چمران - شورای - تهران - دارند - مشکلات - حکیمی - ادامه - تاکید - مناطق - رئیس شورای شهر - شهرداری - مواجه - خیابان - اعتراض - یادآوری - قطارها - پنجمین - هفتاد - دیزلی - دویست - زیادی - شهروندان - منطقه -

نظر شما در مورد : چمران: 2 خط به مترو اختصاص یابد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها