مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43831 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 بهمن 1396 -ساعت : 13:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرداخت تسهیلات 6 درصدی به بهره برداران بخش کشاورزی

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

پرداخت تسهیلات 6 درصدی به بهره برداران بخش کشاورزی

مازندشورا: رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: بهره برداران حائز شرایط بخش کشاورزی می توانند با ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات صندوق توسعه ملی با بهره 6 درصدی استفاده کنند.

مازندشورا: به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور در جلسه بررسی مشکلات تعاونی ها و تشکل های بخش کشاورزی شهرستان ساری که در فرمانداری  شهرستان ساری برگزار شد، گفت: بخش کشاورزی با پهنه گسترده ای که دارد، با مسائل و مشکلات زیادی روبرو است که همه کارشناسان از وزارت خانه تا مراکز جهاد کشاورزی دهستانها با استفاده از ظرفیت های موجود سعی دارند تا بهترین خدمات را ارائه کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: با کاهش تصدی گری دولت و به موجب قانون مجلس شورای اسلامی برای تسهیلگری در امور مردم، تشکل ها و تعاونی های مردم نهاد با ساختار و سازمان مشخص که در آن نمایندگان دولت نیز حضور دارند، تشکیل می شود که تعرفه ها و درآمد آن ها نیز به موجب قانون تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه روش های صوری نظارت غلط است و برای نظارت در واحدهای تولیدی مانند، مرغداریها و دامداریها باید ناظر فنی باشد تا نواقص و مسائل موجود در آن ها را با ارائه راه حل بسنجند، اضافه کرد: در مازندران 450 واحد تولیدی غیرمجاز وجود دارد که تهدیدی برای صنایع تولیدی است و باید بخشی از آن ها به صنایع مجاز تبدیل و مابقی تعطیل شوند.

این مسؤول اظهار کرد: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه صنایع تولیدی در روستاها و شهرهای با جمعیت زیر 10 هزار نفر تخصص یافت که 45 درصد آن به بخش کشاورزی کشور و 3.6 درصد آن به بخش کشاورزی مازندران اختصاص یافته که بهره برداران حائز شرایط می توانند با ثبت نام در سامانه کارا از این تسهیلات با بهره 6 درصد استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه واردات موز ملزم به صادرات پرتقال است، افزود: بر این اساس تعرفه واردات موز که 20 درصد تعیین شده  به ازای صادرات پرتقال کاهش می یابد.

حیدرپورادامه داد: اتحادیه باغداران مازندران باید با شناسنامه دار کردن و بسته بندی پرتقال نسبت به  صادرات اقدام کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران  با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی ارقام پرمحصول برنج را فقط از کشاورزان خریداری می کند، گفت: برای کاهش ضایعات برنج و خسارت به کشاورزان، شالیکوبی داران می توانند با استفاد از تسهیلات بهین یاب، اشتغال زایی، صندوق توسعه ملی و اشتغال فراگیر، صنایع خود را مدرن کنند.

***لزوم صادرات وجهانی کردن محصولات کشاورزی

فرماندار شهرستان ساری درادامه این جلسه با اشاره به اینکه 45 درصد از مازندرانی ها، تولیدکننده بخش کشاورزی هستند اما هنوز یک برند خوب و جهانی نداریم، ادامه داد: باید به فکر صادرات و جهانی کردن محصولات خود بوده و فقط تولیدکننده نباشیم.

حسین زادگان با بیان اینکه از چهار هزار و800 تن عسل تولیدی در مازندران، 10 درصد در شهرستان ساری تولید می شود، تصریح کرد: سهم بخش کشاورزی در حوزه های اقتصاد، استراتژی، سیاست و فرهنگی بسیار زیاد است، اما با مسائل و مشکلات فراوانی روبرو است.


منبع : تیتر امروز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرداخت تسهیلات 6 درص -

نظر شما در مورد : پرداخت تسهیلات 6 درصدی به بهره برداران بخش کشاورزی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها