مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4385 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 13:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان خبر داد:

بازدید میدانی اعضای کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری از شهرهای گیلان

مازندشورا: مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گیلان از بازدید میدانی اعضای کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری از شهرهای گیلان خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی گیلان، خدیجه انشاء مدیر شهرسازی و معماری استان با اعلام این خبر گفت: در راستای تهیه و بازنگری طرح‌های توسعه و عمران شهری شهرهای استان گیلان و از آنجایی در حال حاضر تعداد ده طرح جامع و جامع – تفصیلی شهرهای استان در دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری در دست بررسی است، اعضای کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی در هفته جاری و طی روزهای ۲۲ لغایت ۲۴ تیرماه از هفت شهر استان گیلان بازدید بعمل خواهند آورد.

انشاء افزود: در این بازدید ۱۸ نفر از اعضای محترم کمیته فنی شورایعالی شهرسازی و معماری کشور متشکل از نمایندگان وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی، دفاع و پشتیبانی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز نمایندگان سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پدافند غیرعامل، حفاظت محیط زیست، نظام مهندسی ساختمان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و همچنین نمایندگان دستگاه‌های ذیربط در استان گیلان به بررسی طرح‌های جامع و جامع - تفصیلی شهرهای لنگرود، رستم آباد، خشکبیجار، اسالم، گوراب زرمیخ، رودبنه و سیاهکل خواهند پرداخت.

مدیر شهرسازی و معماری در پایان گفت: این طرح‌ها که پیش از این، به تصویب کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان و نیز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان رسیده، جهت بررسی و تصویب نهایی توسط اداره کل راه و شهرسازی استان به شورایعالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شده است. به همین منظور پس از برگزاری جلسات متعدد در کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی و به جهت آشنایی، بررسی دقیق‌تر و بهره‌مندی از نظریات مدیران محلی شهرهای موردنظر، این بازدیدها در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است که پس از بازدید اعضای مذکور از هر شهر، جلسه‌ای در شهرداری مربوطه به جهت بررسی و رفع مشکلات موجود، توسعه آتی شهر و تصمیم گیری نهایی منعقد می‌شود.

 لازم به ذکر است از ۵۲ شهر استان گیلان، ۲۷ شهر دارای طرح جامع و تفصیلی و جامع – تفصیلی مصوب بوده و ۱۰ شهر نیز که در مرحله تصویب و ابلاغ نهایی توسط شورایعالی شهرسازی و معماری کشور است و مابقی شهرها در مراحل نهایی تهیه طرح قرار دارند. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - استان - معماری - گیلان - شورایعالی - شهرهای - بررسی - نهایی - تفصیلی - اعضای - بازدید - دبیرخانه - کمیته - تصویب - توسعه - نمایندگان - اسلامی - برنامه‌ریزی - انشاء - اداره - وزارت - طرح‌های - خواهند -

مطالب مرتبط با : بازدید میدانی اعضای کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری از شهرهای گیلان
نظر شما در مورد : بازدید میدانی اعضای کمیته فنی دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری از شهرهای گیلان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها