مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4386 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان:

میانگین پیشرفت فیزیکی مسکن مهر خوزستان بیش از ۷۵ درصد است

مازندشورا: معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی مسکن‌های باقی مانده در استان نیز حدودا بیش از ۷۵ درصد است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، محمد راستگو صبح امروز سه شنبه در بازدید استاندار خوزستان از پروژه دو هزار واحدی نفت اهواز گفت: بیش از ۱۰۰ هزار واحد قرارداد مسکن مهر خوزستان داریم و در کشور از نظر تعداد مسکن رتبه پنجم را داریم. همچنین مقام دوم کشور در سهمیه مسکن شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر به استان خوزستان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان از نظر مسکن مهر دولتی نیز متمایز با سایر استان‌هاست، افزود: استان خوزستان در حوزه مسکن خودمالکی یعنی اینکه افراد خودشان زمین و مسکن دارند و فقط تسهیلات را از ما می‌گیرند نیز بار سنگین‌تری را بر عهده دارد.

معاون و ساختمان مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان تصریح کرد: از قراردادهای ۱۰۰ هزار واحد بیش از ۶۰ هزار واحد را در مراحل مختلف به متقاضیان تحویل داده‌ایم و بخشی از کار باقیمانده روی زمین مانده است.

راستگو گفت: مشکلات در بحث قیمت‌ها و حامل‌های انرژی منجر به افت محسوسی را در روند کاری ایجاد کرد.

وی بیان کرد: از نظر میزان پروژه‌های باقی مانده نیز در استان شرایط ویژه‌ای داریم و باید مشکلات موجود در این زمینه را حل کنیم.

راستگو اضافه کرد: یک بخشی از پروژه‌های متقاضی پای کار هم داریم که امیدوارم تمام شود، در واقع مشکلاتی را در بحث خدمات زیربنایی و روبنایی داریم.

وی ادامه داد: از قراردادهای ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر، بیش از ۶۰ هزار واحد را در مراحل مختلف به متقاضیان تحویل داده و بخشی از کار نیز در حال ساخت است.

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان ادامه داد: با توجه به دولتی بودن زمین‌ها باید خدمات روبنایی و زیربنایی برای آنها ایجاد شود تا جمعیت به این نوع از مسکن روی بیاورند. به عنوان نمونه مثلا با راه اندازی کلانتری برای تامین امنیت و یا راه اندازی مدارس از مجله نیازهای اساسی هستند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۲۵ مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر هنوز به اتمام نرسیده‌اند و با توجه به اینکه چنین پروژه‌هایی به شهر متصل هستند باید مسئله خانه بهداشت و امثالهم را حل کرد.

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: در زمینه خدمات زیربنایی مثل آب، برق و گاز با وجود اینکه عملکردهای بسیار مناسبی داشتند ولی باز هم کم و کاستی‌هایی وجود دارد.

وی تصریح کرد: یک بخش از کارهای ما که روی زمین مانده پروژه‌های فاقد متقاضی هستند که برای بهبود این بخش پیشنهاداتی را به هیئت دولت ارائه دادیم. از ۳۱ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در خوزستان نزدیک به ۱۵ هزار مورد آن با توجه به شرایط حمایتی قابلیت تحویل را دارند.

راستگو اضافه کرد: پروژه‌های فاقد متقاضی چهار شهر را برداشتیم و اعلام عمومی هم شده است. قطعا اگر این موضوعات خدمات زیربنایی، فضای سبز و آسفالت را داشته باشیم به طور خودکار متقاضی نیز خواهیم داشت.

وی بیان کرد: انتظار داریم که حداقل‌ها را برای آنها برآورده کنیم و در این زمان کم اصلا انتظار زیادی نداریم ولی برخی از موارد ربطی به اعتبار ندارد و با تعامل بین دستگاهی حل می‌شوند.

راستگو در پایان گفت: امیدوارم با تعریف وظایف دستگاه‌های مختلف و انجام هماهنگی بسیاری از مشکلات را حل کنیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خوزستان - استان - داریم - شهرسازی - پروژه‌های - راستگو - اداره - خدمات - مانده - زیربنایی - اینکه - متقاضی - مختلف - تحویل - مشکلات - اضافه - روبنایی - انتظار - اندازی - ادامه - زمینه - امیدوارم - متقاضیان - افزود - دولتی - عمومی - دارند - تصریح - ایجاد - مراحل - قراردادهای - شرایط -

مطالب مرتبط با : میانگین پیشرفت فیزیکی مسکن مهر خوزستان بیش از ۷۵ درصد است
نظر شما در مورد : میانگین پیشرفت فیزیکی مسکن مهر خوزستان بیش از ۷۵ درصد است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها