مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4393 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 تیر 1395 -ساعت : 15:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران:

منطقه 18 توسط دو خط راه آهن قیچی شده است

مازندشورا: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم حل معضلات مردم منطقه 18 در راستای وجود خطوط راه آهن گفت: مردم این منطقه توسط دو خط راه آهن قیچی شده‌اند.

مازندشورا:

بلدیه|حجت الاسلام والمسلمین ناصحی در دویست و هفتادو پنجمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به مشکلات شهروندان مناطق 17 و 18 ناشی از عبور خطوط راه آهن از این مناطق گفت: مردم این مناطق سالیان طولانی با آسیب‌های راه آهن دست و پنجه نرم کردند و مدتهاست مردم این منطقه درگیر آلودگی صوتی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از وجود خطوط راه آهن در این مناطق هستند.وی افزود: قطارهایی که در لندن و پاریس تردد می‌کنند برقی هستند؛ اما قطارهای کشور ما دیزلی هستند و امکان عبور آنها از مرکز شهر و از کنار خانه‌ها نیست.
ناصحی ادامه داد: امروز بیش از 10 کیلومتر از خطوط راه آهن از مناطق 17 و 18 عبور می‌کنند و قالب خانه‌هایی که در اطراف مسیر راه آهن قرار دارند به دلیل لرزش‌های شدید آسیب دیده‌اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به صدای لوکوموتیوها قبل از انتقال به زیر زمین گفت: در گذشته صدای این لوکوموتیوها مردم منطقه را آزار می‌داد و امروز هواکش‌های تونل موجب آزار مردم می‌شود. متاسفانه پارکینگ‌هایی که در طبقه دوم تونل احداث شده امروز به جای امنی برای معتادین تبدیل شده است.
وی با اشاره به مراجعات مکرر شهروندان این دو منطقه به اعضای شورای شهر تهران، اظهار کرد: باید مشکل آلودگی صوتی و معضلات مردم این منطقه مرتفع شود و پیشنهاد می‌کنم تونل احداث شده به میزان دو کیلومتر دیگر امتداد پیدا کند و تا بیرون شهر ادامه پیدا کند و اگر امکان عبور خط تهران اهواز نیز از این تونل وجود دارد می‌توان این دو خط را تا بیرون از شهر امتداد داد و در آنجا از یکدیگر جدا شوند.
به گزارش ایسنا، در ادامه علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز با تاکید بر لزوم جمع بندی در خصوص بحث بررسی مشکلات مردم مناطق 17 و 18 در راستای عبور خطوط راه آهن گفت: راه آهن نیز یک شرکت دولتی و متعلق به مردم است، در نتیجه باید حق و حقوق خود را دریافت کند.
وی افزود: باید در جلسه امروز زمانی مقرر شود تا راه آهن و شهرداری هر یک گزارش خود را در خصوص قیمت این زمین‌ها ارائه دهند. البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که راه آهن نیز به شهرداری تهران بدهکار است.
ناصحی تاکید کرد: متاسفانه شب‌ها و تاریکی که در زمین‌های آزاد شده وجود دارد ناامنی و نابسامانی‌های بسیاری دیده می‌شود که هیچ یک از اعضای شورا حاضر نخواهند بود زن و بچه خودشان مثل این شهروندان در خاک تردد کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مناطق - تهران - منطقه - شورای شهر تهران - امروز - شورای - کمیسیون - ادامه - شهروندان - اشاره - ناصحی - اعضای - امتداد - شهرداری - تاکید - گزارش - بیرون - احداث - امکان - آسیب‌های - مشکلات - فرهنگی - آلودگی - افزود - لوکوموتیوها - کیلومتر - متاسفانه -

نظر شما در مورد : منطقه 18 توسط دو خط راه آهن قیچی شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها