مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43964 -تاریخ انتشار : شنبه 07 بهمن 1396 -ساعت : 01:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود

مسؤول بسیج دانشگاه‌های مازندران:

همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود

مازندشورا: مسؤول بسیج دانشگاه‌های استان مازندران از برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال طی فرودین ماه سال 97 در دانشگاه مازندران خبر داد.

مازندشورا:شهرام نوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری از برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال طی فرودین ماه سال 97  در دانشگاه مازندران خبر داد و اظهار کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی باید به یکی از دغدغه‌های جدی در کشور تبدیل شود.


وی با اعلام اینکه ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای تولید و ایجاد اشتغال در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از این ظرفیت در حال حاضر استفاده بهینه نمی‌شود و عدم استفاده از این ظرفیت زمینه‌سازی فرار مغزها از کشور را فراهم می‌کند.


مسؤول بسیج دانشگاه‌های مازندران یادآور شد: در صورت تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی رهبر انقلاب، گره‌های اقتصادی کشور به خوبی باز می‌شد و این موضوع باید در جامعه نهادینه شود که اقتصاد مقاومتی راهکار رفع مشکلات جدی اقتصادی در کشور است.


وی اضافه کرد: جوانان دانشگاهی ظرفیت بسیاری خوبی برای رشد و توسعه اقتصاد دارند، چاپ و انتشار مقالات اساتید و دانشجویان این کشور در مجلات بین‌المللی نشان از رشد و شکوفایی استعدادها در کشور دارد اما نکته مهم عدم استفاده از این ظرفیت برای توسعه کشور است.


نوری یادآور شد: از ظرفیت‌های برجسته علمی کشور ما در دیگر نقاط جهان استفاده می‌شود ولی در کشور ما بستر برای رشد و توسعه اقتصادی برای افراد خلاق فراهم نیست.


وی ادامه داد: هدف این همایش زنده کردن تولید داخل است،چرا باید در کشور بستر واردات برای کالاهای که نمونه آن توسط جوانان ما تولید می‌شود فراهم باشد.


مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران با اعلام اینکه هدف از وارادت باید پشتوانه سازی برای تولید باشد، افزود: وارداتی در این کشور باید حمایت شود که ایجاد ارزش افزوده داشته باشد، محصولات وارادتی باید زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال را فراهم کند، در حال حاضر بسیاری از کالاهای وارداتی زمینه بیکاری جوانان ما را فراهم کرده است و این اتفاق با مسائل اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.


وی با اعلام اینکه در این همایش بنا داریم، از ظرفیت علمی دانشجویان طی فراخوانی، زمینه تغییر نگرش متولیان را به تولید ملی فراهم کنیم، افزود: صنایع کوچک و متوسط در کشور باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند.


وی با اعلام اینکه شعار هر خانه یک کارخانه در کشور باید اجرایی شود، گفت:  طرح حمایت از تولید ملی تنها با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است و در این همایش ملی بنا داریم این موضوع به عنوان مطالبه جدی دانشجویی مطرح شود.

86004/ج

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تولید - اقتصاد - مقاومتی - فراهم - ظرفیت - مازندران - همایش - اینکه - اعلام - استفاده - اشتغال - دانشگاه - توسعه - زمینه - اقتصادی - جوانان - ایجاد - مسؤول - وارداتی - افزود - داریم - حمایت - دانشجویی - ظرفیت‌های - دانشجویان - دانشگاه‌های - موضوع - بسیاری - یادآور - کالاهای -

نظر شما در مورد : همایش ملی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها