توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا 2 روز آینده

تاریخ انتشار : شنبه 07 بهمن 1396 - ساعت : 14:43

کد مطلب: 44031 چاپ به اشتراگ گذاشتن

برای جلوگیری از یخ‌زدگی و تلف‌شدن میوه‌ها ارائه شد

توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا 2 روز آینده

مازندشورا: مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: توصیه ما به باغداران مازندران این است که طی 2 روز آینده نسبت به برداشت مرکبات اقدام کنند.

مازندشورا: محمدرضا شعبانی امروز اظهار کرد: توصیه ما به باغداران مازندران این است که طی دو روز آینده نسبت به برداشت مرکبات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شکاف‌های انبارهای ذخیره‌سازی حتما با پلاستیک پوشانده شود، افزود: نیاز است با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، شب‌های دوشنبه و سه‌شنبه توسط بخاری و گرم‌کن دمای انبارها را افزایش دهند تا میوه‌ها یخ نزند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اعلام اینکه به هیچ عنوان طی این مدت درب انبارها نباید باز شود، اضافه کرد: افراد نباید اقدام به خروج میوه از انبارها تا روز سه‌شنبه نکنند، چراکه احتمال یخ‌زدگی میوه‌ها وجود دارد.

این مسؤول با تاکید بر اینکه از روز چهارشنبه افراد می‌توانند میوه را به بازار عرضه کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما به منفی حدود هشت درجه حمل میوه‌ها در محورهای کوهستانی امکان یخ‌زدگی احتمال یخ‌زدگی محصولات وجود دارد، در صورت ضرورت حتما برای جلوگیری از یخ‌زدگی محصولات با استفاده از خودروها کانتینردار حمل شود.

شعبانی افزود: مدیریت و توجه به توصیه‌ها بسیار مهم است چراکه در صورت عدم توجه به موارد و یخ‌زدگی محصولات عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال دارد و بازار دچار تنش می‌شود.

وی گفت: نهال‌های نو و جدید حتما با استفاده از ترکیب فوم و کاه و با استفاده از پوشش پلاستیکی پوشانده شود تا باغداران دچار خسارت نشوند و شاهد مشکلی نباشیم.


منبع : فارس

برچسب ها : #توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا 2 روز آینده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا 2 روز آینده

*

*