مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4407 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 08:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عبادالله فتح الهی خبر داد:

وجود ۳هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در تهران/ نياز ۲۰۵ هزار پلاک به نوسازی و بازسازی

مازندشورا: رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران از وجود سه هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران خبرداد و گفت: در این وسعت از بافت فرسوده ۲۰۵ هزار پلاک به نوسازی و بازسازی نیاز دارند.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي؛ عبادالله فتح الهی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با تاکید بر اینکه بافت های فرسوده تهران با پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت جان تازه می گیرند، افزود: پرداخت تسهیلات بانکی به بافت‌های فرسوده براساس مصوبات هیئت وزیران است.

وی همچنین سقف وام برای نوسازی بافت های فرسوده در کلانشهرها را ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: پرداخت ۹ درصد سود این تسهیلات برعهده دولت و ۹ درصد از ناحیه شهرداری خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت : نرخ سود برای دریافت کنندگان تسهیلات بافت های فرسوده قرض الحسنه و بازپرداخت این تسهیلات ۱۲ ساله است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه متقاضیان بازسازی بافت های فرسوده از طریق سازمان نوسازی به بانک عامل معرفی می شوند، افزود: در حال حاضر سه هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد.

فتح الهی تصریح کرد: در این وسعت از بافت فرسوده ۲۰۵ هزار پلاک به نوسازی و بازسازی نیاز دارند.

وی با اعلام اینکه نقشه بافت های فرسوده شهر تهران در اختیار بانک ها، شورای عالی شهرسازی و شهرداری ها قرار دارد، گفت: اجرای طرح بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده بر اساس کنهسالی نیست بلکه مطابق سه شاخص مهم و کلیدی از قبیل ریزدانگی، نفوذ ناپذیری و نداشتن ستحکام ساختمان هاست.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران افزود : با اجرای بسته تشویقی ۲۵ تا ۳۷ درصد هزینه ساخت در بافت های فرسوده کاهش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: وجود بافت های فرسوده از معضلات زیبایی و نوسازی شهری است و احیای این بافت ها با توجه به زلزله خیز بودن کشور به ویژه تهران بسیار حائز اهمیت است.

فتح الهی در پایان با اشاره به این جمله که نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده از دغدغه های اصلی شهرداری تهران است بر لزوم تسریع در احیا و اصلاح بافت های فرسوده در این شهر تاکیدکرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - نوسازی - تهران - تسهیلات - شهرداری - بازسازی - افزود - پرداخت - اینکه - تصریح - اجرای - اشاره - اعلام - بانکی - عبادالله - هکتار -

مطالب مرتبط با : وجود ۳هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در تهران/ نياز ۲۰۵ هزار پلاک به نوسازی و بازسازی
نظر شما در مورد : وجود ۳هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده در تهران/ نياز ۲۰۵ هزار پلاک به نوسازی و بازسازی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها