مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4415 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 10:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انصاری تاکید کرد

عملیات عمرانی زمین‌های آزاد شده راه‌آهن آغاز شود

مازندشورا: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم آغاز عملیات عمرانی زمین‌های آزاد شده راه‌آهن در مناطق 17 و 18 گفت: انتظار داریم راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ مالکیت این زمین‌ها اجازه اجرای عملیات عمرانی به شهرداری تهران را بدهد.

مازندشورا:

بلدیه|انصاری در دویست‌وهفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی مسائل مربوط به عبور خطوط راه‌آهن در مناطق 17 و 18 شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران نباید به هیچ عنوان به زمین‌های آزاد شده حاصل از انتقال خطوط راه‌آهن به زیر زمین نگاه اقتصادی داشته باشد.وی افزود: نگاه اقتصادی به این زمین‌ها ظلم به شهروندان منطقه است. اجرای هر طرحی در این زمین‌ها باید پیوست فرهنگی داشته باشد. تا آسیب‌ها تبدیل به فرصت شود.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد: کمیته مشترکی شامل کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر تهران و راه‌آهن جمهوری اسلامی تهران برای مدیریت این موضوع تشکیل شود و ضمنا راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اجازه دهد با حفظ مالکیت این زمین‌ها توسعه فضای سبز در آن محدوده آغاز شود.
انصاری تاکید کرد: باید هرچه زودتر توافقی برسر قیمت واگذاری این زمین‌ها انجام شود و اقدامات عمرانی در این محدوده با جذب سرمایه‌گذار خارجی آغاز شود. بی‌تردید ظرفیت های بسیاری در آن وجود دارد که باید شهروندان منطقه از آن بهره‌مند شوند.
در ادامه اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن قدردانی از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: این شرکت بعد از برجام، به عنوان اولین سازمانی است که توانست از فاینانس استفاده کند، گام‌های موثری را در توسعه کشور برداشته است، اما امروز لازم است که بررسی شود آیا می‌توان از قطارهای برقی به ویژه در مسیر عبور از شهرها استفاده کرد؟
وی درباره مشکلات و معضلات مناطق 17 و 18 با وجود خطوط راه‌آهن تاکید کرد: برای شهرداری تهران در بودجه خرید زمین‌های آزاد شده پیش‌بینی نشده، در برنامه‌ها نیز خرید این زمین‌ها پیش‌بینی نشده است و اگر شهرداری تهران بخواهد این اقدام را انجام دهد، محل قانونی ندارد.
این عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بررسی این موضوع توسط کمیسیون ماده 5 امکان‌پذیر نیست چراکه این کار در حیطه مسوولیت‌های این کمیسیون نیست وحل این مشکل باید با یک توافق میان شهرداری و راه‌آهن صورت پذیرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه معصومه آباد عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از عبور خطوط راه‌آهن از مناطق 17 و 18 گفت: مشکلات ایجاد شده نشان می‌دهد این پروژه باید پیوست اجتماعی و زیست‌محیطی به همراه خود داشته باشد اما متاسفانه این پیوست‌ها مدنظر قرار نگرفته است و در تمام دنیا مسائل زیست‌محیطی و اجتماعی عبور خطوط راه‌آهن از مرکز شهرها و کنار ساختمان‌ها مدنظر قرار گرفته می‌شود اما متاسفانه در کشور ما این موضوعات مورد توجه قرار نگرفته است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - راه‌آهن - اسلامی - شورای - شهرداری - زمین‌ها - تاکید - کمیسیون - اجتماعی - مشکلات - جمهوری - مناطق - بررسی - زمین‌های - شهرها - استفاده - نگرفته - پیش‌بینی - زیست‌محیطی - ادامه - مدنظر - متاسفانه - منطقه - اقتصادی - عنوان - مسائل - عمرانی - شهروندان - انصاری - توسعه - موضوع - پیوست - محدوده -

نظر شما در مورد : عملیات عمرانی زمین‌های آزاد شده راه‌آهن آغاز شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها