مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4417 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 10:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حافظی در جلسه شورای شهر تهران عنوان کرد

سوغات راه‌آهن برای تهران دود دیزل‌ها

مازندشورا: رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سوغات راه‌آهن برای تهران دود دیزل‌هاست، گفت: وجود راه‌آهن در شهر تهران آلودگی‌های صوتی، لرزه‌ای و هوا را برای این شهر به همراه داشته است.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت‌الله حافظی، در دویست‌ و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درباره مسائل مربوط به امور خطوط راه‌آهن در مناطق 17 و 18 شهرداری تهران گفت: خدماتی که راه‌آهن به مردم ارائه می‌کند بسیار با ارزش است، اما این خدمات نباید امنیت روانی شهروندان را مخدوش کند.وی افزود: 28 سال از پایان جنگ تحمیلی گذشته است، آیا این زمان برای به روزرسانی تکنولوژی‌های خطوط ریلی کافی نبوده است. مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، به عبور خطوط راه‌آهن از مرکز شهرهای اروپایی و از کنار خیابان‌ها صحبت می‌کند، در حالی که باید به این نکته توجه داشت که قطارهای برقی از کنار ساختمان‌هایی عبور می‌کنند که در برابر زلزله‌های 7 ریشتری مقاومت می‌کنند؛ اما در تهران قطارهای دیزلی شما، از کنار خانه‌های محقر 30 متری مردمی عبور می‌کنند که در مقابل یک زلزله 4 ریشتری دوام نمی‌آورند.
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران تاکید کرد: سوغات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران برای این شهر دود دیزل‌ها بوده است.  مطالبه همه شهروندان این شهر حمل و نقلی آرام، سریع و تمیز است.
به گزارش ایسنا، در ادامه قناعتی عضو اسلامی شورای شهر تهران نیز گفت: باید تصمیمی قاطع در پروسه زمانی مشخصی گرفته شود. در حال حاضر مردم شهرری از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند که ایستگاه راه‌آهن را شهرری بازگردانند چراکه برای سفر به مشهد یا شرق کشور باید تا تهران بیایند و بعد از تهران به سمت شرق کشور عزیمت کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - راه‌آهن - اسلامی - شورای - جمهوری - شورای شهر تهران - قطارهای - ریشتری - شهرری - شهروندان - دیزل‌ها - حافظی - می‌کند - سوغات -

نظر شما در مورد : سوغات راه‌آهن برای تهران دود دیزل‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها