مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44289 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 بهمن 1396 -ساعت : 12:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعلام نرخ عوارض ورودبه محدوده طرح ترافیک تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نرخ عوارض تعیین شده برای ورود روزانه به محدوده طرح ترافیک تهران 20 و حداکثر 40 هزار تومان است که البته با احتساب تخفیف های درنظرگرفته شده، کمتر از رقم حداقلی(20 هزار تومان) خواهد شد.

مازندشورا:محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه چهل و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: کمترین نرخ عوارض روزانه ورود به طرح ترافیک 20 هزار تومان است که با درنظر گرفتن تخفیفات و همچنین ضرایب گروه های خاص(ایثارگران، خبرنگاران و پزشکان) این رقم کاهش می یابد. 
وی تصریح کرد: از سوی دیگر نرخ عوارض با احتساب همه ضرایب نیز حداکثر به حدود 40 هزار تومان برای هر روز می رسد. 
وی اظهار کرد: برای برخی گروه های جامعه تخفیفات خاصی درنظر گرفته شده که از این میان می توان به تخفیف 50 درصدی برای خبرنگاران اشاره کرد. 
به گفته وی، با احتساب این تخفیف ها، نرخ عوارض روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک برای این اقشار کمتر از 20 هزار تومان خواهد شد. 
هاشمی گفت: برای زمان تردد، میزان آلایندگی و معاینه فنی برتر خودورها نیز ضرایبی در نظرگرفته شده که در تعیین عوارض روزانه تردد در محدوده طرح ترافیک موثر است. 
رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: جدول دقیق نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک پس از تایید و تصویب نهایی طرح در شورا، اعلام خواهد شد. 
هاشمی همچنین در خصوص عملکرد شهرداری تهران در روزهای برفی پایتخت نیز گفت: شهرداری عملکرد خوبی برای برف روبی و پاکسازی معابر اصلی شهر داشت، البته در کوچه های همیشه با مشکل مواجه می شویم که انتظار مشارکت و همکاری مردم را دراین زمینه داریم. 
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: آنچه که در زمان بروز بحران چه سیاسی، اجتماعی، زلزله و یا برف مهم است، مشارکت مردمی است چراکه بدون همراهی و مشارکت مردم نمی توانیم مشکلات را حل کنیم. 
هاشمی با اشاره به اینکه شهرداری تهران پیش بینی بارش برف سنگین را نمی کرد، افزود: به طور طبیعی دراین زمینه تهران غافلگیر شد و در برخی از کوچه های شمال شهر تهران، شاهد مسدود شدن کوچه ها بودیم. 
به گفته وی، 162 ستاد برف روبی شهرداری تهران، کار گسترده و موثری برای پاسکازی شهر انجام دادند. 
وی با اشاره به تحصیل خود در شهر مونترال کانادا، افزود: در ساعت اولیه بارش برف همه شهرهای دنیا با مشکلاتی مواجه می شوند. 
طرح جدید ترافیک شهر تهران برای اجرا در سال 97 امروز در جلسه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و بخش های از این طرح به تصویب اعضا رسید. 
درهمین ارتباط، با تصویب اعضای شورای شهر تهران جانبازان بالای 25 درصد اعصاب و روان و جانبازان بالای 70 درصد به شرط تایید بنیاد جانبازان و ایثارگران از پرداخت عوارض در محدوده طرح ترافیک جدید در سال 97 معاف شدند. 
همچنین اعضای شورای شهر تهران 3 درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیک تهران با ضریب نیم درصد(50 درصد تخفیف) را به گروه های خاص از جمله خبرنگاران و روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص دادند. 
در طرح جدید ترافیک دیگر مجوز و سهیمه سالانه فروخته نمی شود و روزانه برای ورود به محدوده ترافیکی شهر تهران، عوارضی با درنظرگرفتن ضرایب دریافت خواهد شد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - ترافیک - عوارض - شورای - محدوده - شهرداری - افزود - روزانه - اسلامی - خبرنگاران - مشارکت - تخفیف - اشاره - تصویب - جانبازان - ضرایب -  هاشمی - تومان - دراین - مواجه - بالای - شورای شهر - اعضای - دادند - زمینه - احتساب - همچنین - تخفیفات - درنظر - ایثارگران - تصریح - تایید -  رییس - اعلام - عملکرد -

نظر شما در مورد : اعلام نرخ عوارض ورودبه محدوده طرح ترافیک تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*