سند پلاژ شهرداری به نام نهاد دیگر/ عدم افزایش بهای خدمات شهری

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 11:19

کد مطلب: 44371 چاپ به اشتراگ گذاشتن

چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد

سند پلاژ شهرداری به نام نهاد دیگر/ عدم افزایش بهای خدمات شهری

اختصاصی مازندشورا: چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری با حضور نمایندگان شهرداری و اصحاب رسانه روز گذشته در صحن علنی شورا برگزار شد

اختصاصی مازندشورا: مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری در آغاز این نشست علاوه بر اشاره به اقدامات شهرداری در برف اخیر به عقد تفاهمنامه با بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و گفت: این تفاهمنامه نویدبخشی خوبی برای مدیریت شهری خواهد بود.

وی در ادامه با طرح موضوع احداث زیرگذر هلال احمر بیان کرد: برای رفع مشکلات ترافیکی احداث زیرگذر هلال احمر را به عنوان ورودی شهر از قسمت شرق در دستور کار قرار داده ایم و عملیات احداث این زیر گذر به زودی آغاز خواهد شد.

رئیس شورای شهر ساری به لایحه عوارض اشاره و اضافه کرد: این لایحه باید سالانه به تصویب شورا برسد و برای اجرا در اختیار شهرداری قرار گیرد و این لایحه از سوی شورا در حال بررسی و تصویل است.

مدینه به انباشت سرمایه در پروژه ها اشاره و خواستار تسریع در تکمیل پروژه ها شد و گفت: خوشبختانه لایحه عوارض از سوی شورا در حال بررسی است

زلیکانی نائب‌رئیس شورای شهر ساری در ادامه افزود: نامه ای را در خصوص زمین موسوم به پلاژ شهرداری به ریاست شورا نوشته ام و امیدواریم با فشار افکار عمومی این موضوع را پیگیری و حل کنیم. ملکی که ۵۰سال در اختیار شهرداری ساری بوده طی یک ادعا به ستاد فرمان اجرائی حضرت امام واگذار شده است.
وی افزود: ملک ۳.۴ هکتاری موسوم به پلاژ شهرداری بیش از ۵۰ سال در تصرف شهرداری ساری قرار داشته است و شهرداری برای اجرای تفریحی و توریستی اقدام به عقد قرارداد رسمی ملک با جهاد کشاورزی کرد و قسمت عمده طرح اجرا شده است.

زلیکانی با تاکید بر اینکه در حوزه ساخت و ساز شهرفروشی نباید صورت گیرد گفت: نسبت به کسانی که طبق پروانه اقدام به ساخت و ساز می کنند حمایت هایی صورت می گیرد و جرایم سختی برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه عوارض کسب و پیشیه در لایحه بودجه ۹۷ افزایش نمی یابد گفت: در زمینه عوارض ارزش افزوده نیز نظر شورا این است که افزایش ضریب نداشته باشیم و سیاست های تشویقی سال های قبل دوباره اعمال می شود.

نجاریان عضو شورا درخصوص بررسی بودجه سازمان ها عنوان کرد: بودجه شش سازمان تا به حال بررسی شده است و اصلاحات در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان انجام گرفته است

وی افزود: سیاست شورا در سال ۹۷ این است که هیچگونه افزایش بهای خدمات نداشته باشیم و در برخی موارد شاهد کاهش این بها خواهیم بود

در ادامه قاسم قاسمی مطرح کرد: درآمد پایدار شهری امروز بر اساس علوم نوین بسیار راحت تر بدست می‌آید.

وی در خصوص نامه زلیکانی به رئیس شورا مبنی بر واگذاری پلاژ شهرداری گفت: نامه‌ی آقای زلیکانی تا دفتر وزیر هم خواهد رسید. از اصحاب رسانه می‌خواهیم به ما در حل این موضوع کمک کنند.

قاسمی افزود: پیگیر اصلاح ساختار منابع انسانی و ایجاد اتوماسیون در شهرداری ساری هستیم.

 

آقامیری عضو شورا و نماینده مازندران در شورای عالی استان ها عنوان کرد: در اولین جلسه اجلاس شورای عالی استان ها نقاط ضعف مورد بررسی قرار گرفت. کلان شهر های کشور نیز دچار مشکلات متعددی هستند از این رو در شهر ساری شرایط ایده آلی داریم

وی افزود: با کسی عهد اخوت نبسته ایم و اگر مشکلی را مشاهده کنیم و خلافی از کسی سر بزند حتما بررسی و رسیدگی خوهیم کرد.


برچسب ها : #شورای شهر #ساری #شهرداری #پلاژ شهرداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سند پلاژ شهرداری به نام نهاد دیگر/ عدم افزایش بهای خدمات شهری

*

*


X https://sport45.site/