مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44399 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 -ساعت : 23:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهم‌ترين آسيب‌ فضای مجازی محتوای زياد و قدرت تحليل اندک است/تولید روزانه 3 ميليون مطلب جديد در تلگرام

محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی:

مهم‌ترين آسيب‌ فضای مجازی محتوای زياد و قدرت تحليل اندک است/تولید روزانه 3 ميليون مطلب جديد در تلگرام

مازندشورا: محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی گفت: يكی از مهم‌ترين آسيب‌های فضاي مجازی آن است كه محتوا در اين فضا زياد است و قدرت تجزيه و تحليل را كاهش داده و از ما گرفته است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حسین اعتصامی امشب در گردهمایی رهروان ولایت 22 که به همت اداره تبلیغات اسلامی در سالن همایش اداره ارشاد نکا برگزار شد، اظهار کرد: اکنون به قدری اطلاعات در فضای مجازی و تلگرام در حال تبادل است که اطلاعات روزانه ما در تلگرام برابر با کل اطلاعات قرن 18 است.

وی افزود: اینکه ما تشخیص درست از نادرست و صحیح از غلط مطالب را در فضای مجازی داشته باشیم، مهم است و با توجه به اینکه روزانه 3 میلیون مطلب جدید در تلگرام تولید می‌شود، باید کنترل دقیق توسط بر افراد بر چگونگی استفاده از این مطالب انجام شود.

محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی با بیان اینکه رویکردها در مواجهه با فضای مجازی سه‌گانه است، یادآور شد: رویکرد خوش‌بینانه، بدبینانه و واقع‌بینانه که در نگاه و رویکرد خوش‌بینانه، نگاه به فرصت‌ها است که مقتضای زمان است که با این رویکرد، راه ورود آسیب باز می‌شود.

اعتصامی ادامه داد: رویکرد بدبینانه، ابزار دشمن است و کارآمد نیست و نمی‌شود فقط بد گفت و رویکرد واقع‌بینانه رویکرد مناسب است که تهدیدها و فرصت‌ها را با هم داشته و توانمندسازی برای استفاده حداکثری مورد توجه است.

وی افزود: استفاده از فضای مجازی نیازمند سواد رسانه‌ای است و باید این سواد باشد تا خوب را از بد تشخیص داد.

محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی با اعلام اینکه جدال در فضای مجازی، جدال بر سر محتوا است گفت: در برخی از موارد نه تنها در فضای مجازی واقعیت گفته نمی‌شود بلکه واقعیت‌ها وارونه جلوه داده می‌شود و این مسأله بسیار نگران‌کننده است و باید با اطلاعات کافی در این بخش وارد شد.

وی با اشاره به بیانات رهبری درباره فضای مجازی بیان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: " نسبت به فضای مجازی برخورد حکیمانه داشته باشید باید در مورد استفاده از وسایل فضای مجازی به جامعه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی کرد و تقوای رسانه‌ایی داشته باشیم.

محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی بیان کرد: در شبکه‌های اجتماعی باید به همه مسائل توجه شود و باید بدانیم ما به دنبال حقیقت‌گویی هستیم و باید به این ابزار برسیم. 

اعتصامی ادامه داد: باید نسل جوان هوشیار باشند که دشمن به فکر آسیب زدن زیربنایی به مسائل امور دینی و بنیان خانواده‌ها است و در این بخش با دقت نظر بیشتری وارد شوند.

وی تصریح کرد: مدیریت رسانه‌ها در گذشته‌های دور با دولت‌ها بود و باید برای در اختیار داشتن رسانه و رادیو، از دولت اجازه داشت؛ اما اکنون چنین نیست و مخاطبان باید راست و دروغ را دانسته و تشخیص دهند.

این محقق اظهار کرد: امروز بستن کانال در فضای مجازی راه چاره نیست بلکه این کانال‌ها روزانه به‌روز می‌شود.

محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی افزود: نمی‌توانیم با این کار به جنگ با رسانه و فضای مجازی برویم؛ بلکه باید در پی راستی‌آزمایی بوده و راست را از دروغ تشخیص دهیم.

اعتصامی بیان کرد: به جای اینکه نقل‌کننده باشیم و تنها در فضای مجازی کپی پیست انجام دهیم باید به افراد درک‌کننده تبدیل شده و اطلاعات خود را افزایش دهیم.

وی گفت: باید اطلاعات درست و اصلی فضای مجازی را در جامعه تکثیر کنیم و آن را تنها متعلق به خودمان ندانیم تا فضای مجازی روی خوش به ما نشان دهد و از ظرفیت‌های مختلف به نفع کشور استفاده شود و با استفاده از این فضا در کاهش آسیب‌ها تلاش کنیم.

86002/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجازی - رسانه - رویکرد - استفاده - اطلاعات - پژوهشگر - اینکه - اعتصامی - روزانه - تلگرام - تشخیص - افزود - باشیم - مسائل - ادامه - فرصت‌ها - رهبری - ابزار - نمی‌شود - واقع‌بینانه - جامعه - مطالب - اداره - تولید - اظهار - اکنون - خوش‌بینانه - افراد - بدبینانه -

نظر شما در مورد : مهم‌ترين آسيب‌ فضای مجازی محتوای زياد و قدرت تحليل اندک است/تولید روزانه 3 ميليون مطلب جديد در تلگرام

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*