مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44403 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 -ساعت : 08:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیکاری کارگران مانع تعطیل کردن کارخانه‌های آلاینده می‌شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدی‌ که از برخی مناطق شهر ری‌ داشت، گفت: نهرهای فاضلاب این منطقه توسط پسما‌ند کارخانه‌ها آلوده می‌شوند.

مازندشورا:حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازدیدی‌ که روز جمعه از برخی مناطق شهر ری‌ داشت‌، اظهار کرد: از اطراف‌ حرم حضرت عبدالعظیم‌(ع) در محله‌های هاشم‌آباد و نظر‌آباد بازدید کردیم و نهری‌ که بین عباس‌آباد و جاده نظامی بود بوی بسیار بدی داشت که برای ساکنان‌ ایجاد مزاحمت می‌کرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هدف از این بازدید حل مشکلات محیط‌ زیست شهر ری‌ بود، تصریح کرد: متأسفانه تمام فضاهایی‌ که بازدید کردیم‌ آلایندگی‌ داشتند.

وی تصریح کرد: از کارخانه سیمان تا نهر فاضلاب‌ همگی برای شهر ری‌ مشکل ایجاد می‌کنند.

خلیل آبادی افزود: کارخانه‌های نسوز‌ و ذوب مس وزارت دفاع در حال انتقال به جایی دیگر هستند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه چند واحد کارخانه سیمان تعطیل شده است، خاطرنشان کرد: اما سایر واحدها‌ کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه اماکن مورد بازدید ما با عکس‌هایی که از قبل داشتیم هم‌خوانی نمی‌کرد، گفت: مسئولان‌ باید‌ پیگیری‌ کنند تا هر چه زودتر این کارخانه‌ها خارج شوند.

خلیل‌آبادی با بیان اینکه شهر ری‌ همیشه بالاترین‌ درجه آلودگی هوا را در سطح تهران دارد، اظهار کرد: برای حل مشکل انهار‌ فاضلاب‌ 2 راه داریم، یکی اینکه آن‌ها را پوشش داده و مسقف‌ کنیم‌ و دیگر اینکه از ورود آلاینده‌هایی که در مسیر به این انهار‌ اضافه می‌شود جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم وارد آن‌ها شوند زیرا بسیاری از آن‌ها پسماند‌ کارخانه‌ها هستند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا با کارخانه‌هایی که موجب آلودگی انها‌ر می‌شوند برخورد نمی‌شود؟، گفت: کارخانه‌ها دارای مسائل کارگری‌ و اشتغال هستند‌ و نمی‌توان به راحتی با آن‌ها برخورد کرد، لذا باید به مرور آن‌ها را به سمت شهرک‌های صنعتی منتقل کنیم تا این آلاینده‌ها زندگی مردم را به مخاطره‌ نیندازند‌.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - آن‌ها - تهران - بازدید - شورای - کارخانه‌ها - شورای شهر - آلودگی - انهار‌ - فاضلاب‌ - برخورد - تصریح - خلیل‌آبادی - کارخانه‌های - اظهار - ایجاد - کارخانه - تعطیل - سیمان -

نظر شما در مورد : بیکاری کارگران مانع تعطیل کردن کارخانه‌های آلاینده می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها