مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4441 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 14:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 خبر داد؛

لایروبی قنات خیابان ولیعصر

مازندشورا: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 با اشاره به اینکه اقدامات لازم به منظور بررسي مستمر وضعيت تونلها، كانالها و مسيلها و اقدام جهت لايروبي به موقع آنها هر فصل صورت می گیرد، از لایروبی قنات خیابان ولیعصر خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه| افشین خدامی با اشاره به اینکه لایروبی قنات ولیعصر از پل همت شروع خواهد شد و تا چهار راه انقلاب ادامه خواهد داشت گفت: یک هزار و سیصد متر از طول قنات تا پایان مردادماه بازسازی می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: کم شدن میزان دِبی آب، صرفه جویی در مصرف آب های زیرزمینی، جلوگیری از نشست زمین، کمک به احیای فضای سبز و رفع مشکلات سازه ازجمله مزایای انجام این لایروبی هستند.

خدامی با بیان اینکه دبی این قنات بین 50 تا 70 لیتر بر ثانیه است، گفت: به حجم آب جابجاشده از یک مقطع مشخص (رودخانه، کانال آب، دریچه سد، لوله و یا هر سازه دیگر) در مدت زمان مشخص دِبی گفته می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 در خصوص قنات های موجود در منطقه گفت: مظهر قنات های یوسف آباد، عباس آباد، امیرآباد، بهجت آباد، روس و دانشگاه تهران در خود منطقه بوده و قنات های سنگلج، مهرگرد، بریانک و سفارت انگلیس از زیر منطقه رد می شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - لایروبی - اینکه - ادامه - خدامی - ولیعصر - خدمات - معاون - شهرداری -

نظر شما در مورد : لایروبی قنات خیابان ولیعصر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها