مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44410 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 -ساعت : 09:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نیاز 4800 میلیارد ریالی نوسازی بافت فرسوده در آذربایجان غربی

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: برای نوسازی بافت فرسوده در شهرهای مختلف استان، توانمندسازی سکونت گاه های غیر رسمی و مرمت بافت تاریخی شهرهای استان، چهار هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مازندشورا:رسول عطایی روز پنجشنبه در حاشیه جلسه بازآفرینی محدوده های شهری مهاباد افزود: در نظر داریم حدود 60 درصد این اعتبار را از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی و بقیه را با همراهی شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی تامین کنیم.
وی اضافه کرد: امیدواریم با اختصاص بودجه برای بهسازی بافت های شهری در سال آینده، مقدمات بهبود وضعیت بافت های فرسوده در شهرهای آذربایجان غربی فراهم شود.
وی در خصوص میزان بافت فرسوده شهر مهاباد اظهار کرد: 150 هکتار بافت فرسوده و 340 هکتار سکونت گاه غیر رسمی در این شهر وجود دارد که 490 هکتار آن نیازمند بهسازی و مرمت است.
فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به مسائل و مشکلات موجود در مناطق حاشیه نشین شهر اظهار کرد: نهادهای دولتی محل احداث و ساخت طرح های بهداشتی، ورزشی و رفاهی را به سکونت گاه های غیر رسمی و محله های محروم هدایت کنند.
ایرج شجاعی با تاکید به ضرورت فرهنگ سازی و آموزش های لازم در محله های آسیب زا گفت: در نظر داریم با بهبود وضعیت عمران مناطق حاشیه نشین در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق گام های بلندتری برداریم.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد که 20 هزار نفر آن در 150 هکتار بافت فرسوده زندگی می کنند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - هکتار - مهاباد - آذربایجان - حاشیه - مناطق - سکونت - اظهار - بهسازی - داریم - بهبود - وضعیت -

نظر شما در مورد : نیاز 4800 میلیارد ریالی نوسازی بافت فرسوده در آذربایجان غربی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها