مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44419 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 -ساعت : 10:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئیات اقدامات برای احداث بزرگراه های  کردستان

مدیر ساخت و توسعه راه‌های استان کردستان تشریح کرد:

جزئیات اقدامات برای احداث بزرگراه های کردستان

مازندشورا: محمودی پروژه‌های احداث بزرگراهی استان کردستان را تشریح کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، رامین محمودی گفت: استارت احداث اولین پروژه چهارخطه استان در دهه ۷۰ و با احداث چهارخطه خروجی سنندج به سمت همدان به طول ۵ کیلومتر زده شد.

محمودی افزود: در ادامه مطالعه و احداث باند دوم محورهای مهم استان شروع که می‌توان به احداث چهارخطه سنندج – همدان به طول حدود ۱۸۰ کیلومتر اشاره کرد که ۱۵۵ کیلومتر آن با صرف اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد تومان هم‌اکنون زیر بار ترافیک است و مابقی مسیر نیز به طول ۲۵ کیلومتر در محدوده گردنه صلوات آباد در حال احداث می‌باشد و با فعالیت شبانه‌روزی هم‌اکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد.

به گفته محمودی یکی از محورهای مهم که چهارخطه کردن آن در حال انجام است محور کامیاران – سنندج – دیواندره – سقز جمعاً به طول ۳۲۰ کیلومتر است که حدود ۱۴۰ کیلومتر آن با صرف اعتباری معادل ۲۸۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و مابقی مسیر نیز تعیین تکلیف شده و در حال اجراست.

محمودی با اشاره برنامه‌ریزی برای احداث چهارخطه در سایر محورهای استان گفت: در محورهایی همچون بیجار – زنجان حدود ۱۵ کیلومتر بزرگراه با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان احداث شده است.

وی ادامه داد: در محور بیجار به دیواندره نیز ۱۵ کیلومتر بزرگراه در دست احداث است  که ۵ کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

مدیر ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی کردستان عنوان کرد: در محور قروه به سریش‌آباد به طول ۷۳۰۰ متر با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان چهارخطه احداث شده و در مسیر سقز به بانه نیز در خروجی سقز ۱۰ کیلومتر بزرگراه احداث و علاوه بر آن ۱۰ کیلومتر دیگر نیز در حال ساخت است.​


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احداث - کیلومتر - چهارخطه - استان - میلیارد - محمودی - کردستان - بزرگراه - تومان - شهرسازی - سنندج - محورهای - هم‌اکنون - مابقی - بیجار - اعتبار - بهره‌برداری - دیواندره - ادامه - خروجی - راه‌های - همدان - توسعه - اعتباری - اشاره - معادل -

مطالب مرتبط با : جزئیات اقدامات برای احداث بزرگراه های کردستان
نظر شما در مورد : جزئیات اقدامات برای احداث بزرگراه های کردستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها