مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44439 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 -ساعت : 13:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ضرورت توسعه اقتصادی متوازن در تمامی نقاط شهر همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: توسعه اقتصادی به صورت متوازن در تمامی نقاط شهر همدان ایجاد شود.

مازندشورا:مریم روان بخش پیش از ظهر پنج شنبه در کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان که با موضوع بررسی سیاست های کمیسیون سرمایه گذاری برگزار شد، گفت: امروزه تمام کشورهای دنیا با بازسازی اماکن قدیمی و پیشینه تاریخی خود و ارائه آداب و رسوم هر منطقه به گردشگران در بخش گردش اقتصادی توانسته اند به خودکفایی برسند.

وی گفت: همدان با وجود پتانسیل های فراوان در این بخش نیازمند تشکیل سازمان گردشگری و همچنین ایجاد شهرداری بافت مشابه آنچه در شهرهایی مثل کاشان، اصفهان و شیراز و تبریز اتفاق افتاده، است.

روانبخش اضافه کرد: اهداف و سیاست هایی که کمیسیون سرمایه گذاری، اقتصاد و گردشگری شورای شهر در زمینه سرمایه گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار پیگیری می کند استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری و در نهایت هزینه کردن این درآمدها در ایجاد فضاهای عمومی مورد نیاز شهر از جمله توسعه فضای سبز، ساماندهی ترافیک، جمع آوری و بازیافت زباله است.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورا برنامه ها و پروژه های سرمایه گذاری را برای سال 97 تدوین و پیشنهاد داده که در صورت اجرا می تواند در حوزه های مختلف گردشگری و اقتصادی تحولی در شهر ایجاد کند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر  همدان به فعالیت سایت زباله شهرداری همدان نیز اشاره کرد و افزود: می توان بازیافت زباله و صنایع تبدیلی آن را به صورت کامل از جمع آوری یا بازیافت در قالب یک پروژه سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار کرد.

روانبخش با بیان اینکه همدان ظرفیت خوبی در پوشش درمانی بیماران غرب کشور دارد، اظهار کرد: در این راستا می توان شهرک پزشکان را با مشارکت پزشکان و بخش خصوصی ایجاد کرده که علاوه بر پایلوت بودن در غرب کشور در امر ساماندهی مطب پزشکان نیز کمک خواهد کرد.

وی همچنین با بیان اینکه توسعه اقتصادی باید به صورت متوازن در تمامی نقاط شهر ایجاد شود افزود: بلوار آیت الله نجفی ازجمله نقاط شهر همدان است که ظرفیت خوبی در طراحی و پیگیری فضاهای اقتصادی و گردشگری دارد که توجه به این موضوع در برنامه پیشنهادی کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورا لحاظ شده است.

روانبخش اضافه کرد: با توجه به انتخاب همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام، در این راستا زمین های بلوار ارم ظرفیت خوبی است که می توان در 15 اسفند روز درختکاری سال جاری از آن برای پارک جنگلی استفاد کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر مطالعات پارک فخر آباد انجام شده و مباحث سرمایه گذاری در آن نیز باید توسط سازمان سرمایه گذاری شهرداری صورت پذیرد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گذاری - سرمایه - همدان - گردشگری - کمیسیون - ایجاد - اقتصادی - اقتصاد - ظرفیت - توسعه - پزشکان - زباله - شورای شهر - شهرداری - بازیافت - روانبخش - شورای - اینکه - خصوصی - افزود - راستا - تمامی - متوازن - بلوار - پروژه - برنامه - سیاست - پیگیری - پایدار - فضاهای - ساماندهی - همچنین - موضوع - اضافه -

نظر شما در مورد : ضرورت توسعه اقتصادی متوازن در تمامی نقاط شهر همدان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها