مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4445 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 14:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو شورای اسلامی شهر تهران:

نيازهاي معلولان تنها به مناسب‌سازي معابر و خيابان‌ها ختم نمي‌شود

مازندشورا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تجهیز ایستگاه های مترو برای معلولان امری حیاتی محسوب می شود، گفت: مناسب سازی معابر و فضاهای شهری پایتخت حق شهروندی محسوب می شود.

مازندشورا:

بلدیه|علی صابری با اشاره به مناسب سازی معابر برای معلولان، سالمندان و کودکان اظهار کرد: اولین قدم در این مسیر تحقق مديريت يكپارچه شهري به منظور همکاری سازمان‌ها و نهادهاي مختلف به‌صورت جزيره‌اي است زیرا که در غیر این صورت این امر محقق نمي‌شود.
وی با بیان اینکه طبيعت شهر تهران در حالت شیب و غير استاندارد شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: مناسب سازی فضاهای شهری باید به گونه ای باشد که حتی اگر سالی يک معلول از مکانی کم تردد عبور کند خدمات مناسب سازی برای وی صورت گرفته باشد بنابراین باید مناسب سازی فضاهای شهری همواره به صورت پیوسته ادامه داشته باشد.
عضو ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری به احداث مجموعه های ورزشی و تفریحی برای معلولان در پایتخت اشاره کرد و افزود: ساخت چنین مجموعه هایی بیش از آنکه به مصوبه شورا نیاز داشته باشد مستلزم داشتن اعتبار است که در این صورت در چهار گوشه شهر می توان این طرح را اجرایی کرد.
این عضو روشندل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: چگونگی عملکرد درخصوص طرح مناسب‌سازی ایستگاه‌های حمل و نقل می‌تواند نشانگر اهمیت مطالبه معلولان در زمینه مناسب سازی فضاهای شهری باشد اما در این مسیر کمک دولت به سازمان بهره‌برداری مترو نیز می‌تواند در سامان‌دهی ایستگاه‌ها به خط عبور نابینایان، آسانسور ویژه معلولان و اقداماتی از این قبیل داشته باشد. 
صابری با بیان این که باید در شهر فضایی ایجاد شود که همه اماکن عمومی در دسترس این قشر باشد، عنوان کرد: نيازهاي معلولان تنها به مناسب‌سازي معابر و خيابان‌ها ختم نمي‌شود و در واقع دسترس پذيري، مفهوم گسترده‌تري دارد که البته فراهم شدن همچین مسئله ای می تواند برای معلولان بسیار مفید باشد.
به گفته وی؛ تهران به عنوان یکی از پایتخت های کشورهای در حال توسعه در این رویکرد حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معلولان - مناسب - تهران - فضاهای - نمي‌شود - معابر - مناسب‌سازی - عنوان - دسترس - مجموعه - پایتخت - می‌تواند - ادامه - اشاره - نيازهاي - اسلامی - مناسب‌سازي - خيابان‌ها - شورای - گرفته -

نظر شما در مورد : نيازهاي معلولان تنها به مناسب‌سازي معابر و خيابان‌ها ختم نمي‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها