مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4448 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 تیر 1395 -ساعت : 15:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه هم اندیشی محیط زیست مناطق 22 گانه مطرح شد:

افزایش 40 هکتار فضای سبز در جنوب تهران تا پایان سال

مازندشورا: شهردار منطقه 20 از ساخت 40 هکتار فضای سبز شهری جدید تا پایان سال، به دنبال اقدامات زیست محیطی در این منطقه جنوبی خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه| سید احمد صفوی در جلسه هم اندیشی محیط زیست مناطق 22 گانه شهر تهران که به میزبانی منطقه 20 و با حضور رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تشکیل شد، گفت: افزایش 10 بوستان شهری بالغ بر 40 هکتار فضای سبز جدید در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد تا محیط زیست این منطقه جنوبی بیش از پیش ارتقاء یابد.صفوی با اشاره به اینکه در ده سال گذشته بیش از 70 درصد توسعه فضای سبز در منطقه 20 داشتیم، گفت: با توسعه فضای سبز، بخشی از آسیب های محیط زیستی جبران شده و سرانه فضای سبز در داخل محدوده شهری 18 مترمربع و با احتساب کمربند سبز و محدوده خارج از محدوده نیز بیش از 50 مترمربع برای هر شهروند است.
وی محور فعالیت های محیط زیستی را مباحث فرهنگی و آموزش محور برشمرد و افزود: تفکیک پسماندهای خشک از مبدا از مهمترین مسائلی است که در قالب طرح زمین پاک و با رویکرد فرهنگ سازی در بین شهروندان در حال اجراست.
شهردار منطقه 20 به وجود دکل های فشارقوی، استفاده از آب های سطحی نامتعارف توسط بعضی از کشاورزان، ساماندهی آرامستان های موجود در محدوده شهر نیز اشاره کرد و خواستار همکاری دیگر دستگاه های ذیربط و متولی محیط زیست شد.
 
دبیرخانه کانون های محیط زیست محلات در منطقه 20 افتتاح شد
مهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: جلب مشارکت و توانمندشدن شهروندان در جهت آگاه سازی و ایجاد حساسیت نسبت به مسائل زیست محیطی از مهمترین اولویت های شهرداری است که راه اندازی کانون های محیط زیست در سراهای محلات مهمترین گام در این راستا محسوب می شود.
گلمکانی ادامه داد: امروز دبیرخانه کانون های محیط زیست در منطقه 20 افتتاح می شود و رسما نیروهای داوطلب مردمی به عنوان مطالبه گرهای مسائل زیست محیطی محله هایشان وارد عرصه فعالیت می شوند.
گلمکانی اقدامات زیست محیطی انجام شده در منطقه 20 را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: با این اقدامات موثر، شاخص های محیط زیست ارتقاء می یابد و در نهایت توسعه پایدار زیست محیطی و سلامت محور در منطقه اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به اینکه اطلس زیست محیطی مناطق 22 گانه به زودی تهیه می شود، گفت: شناسایی و پایش منابع آلاینده و مخاطرات زیست محیطی از اولویت های محیط زیست شهرداری تهران است و پیش بینی می شود پایان آبان ماه اطلس زیست محیطی مناطق 22 گانه نهایی شود و در سال آینده نیز شاهد اطلس زیست محیطی شهر تهران خواهیم بود.
رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر اجرای تورهای زیست محیطی در جلسات هم اندیشی تاکید کرد و افزود: آشنایی با موضوعات محیط زیست دیگر مناطق از مهمترین اهداف این تورها است.
 
برپایی تور زیست محیطی در منطقه 20
این نشست با ارائه گزارش عملکرد از سوی رئیس اداره محیط زیست شهرداری منطقه 20 و دبیرکانون های محیط زیست سراهای محلات 20 گانه این منطقه ادامه یافت و در نهایت با تور زیست محیطی از منطقه 20 پایان گرفت.
این تور با حضور کارشناسان ستاد محیط زیست شهرداری تهران، روسای محیط زیست مناطق 22 گانه و دبیران کانون محیط زیست محلات 20 گانه منطقه 20  برگزار و از آثار باستانی همچون برج طغرل و موارد زیست محیطی منطقه نظیر مخازن 600 هزار مترمکعبی صالح آباد بازدید شد.
همچنین حاضران با روش کار نمونه ای از دستگاه زباله گیر مکانیکی اتوماتیک نیز در محل مخازن 600 هزار مترمکعبی صالح آباد آشنا شدند.
 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - محیطی - تهران - شهرداری - توسعه - مناطق - مهمترین - کانون - پایدار - محدوده - محلات - ادامه - اندیشی - اشاره - پایان - گلمکانی - مسائل - مخازن - مترمکعبی - نهایت - سراهای - اولویت - اقدامات - فعالیت - اینکه - ارتقاء - هکتار - افزایش - زیستی - مترمربع - دستگاه - شهروندان - افزود - افتتاح -

نظر شما در مورد : افزایش 40 هکتار فضای سبز در جنوب تهران تا پایان سال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها