مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44492 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 -ساعت : 11:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهره برداری از یک واحد بوم گردی در شهرستان عباس آباد

بهره برداری از یک واحد بوم گردی در شهرستان عباس آباد

مازندشورا: یک واحد مسکونی بوم در روستای سی بن بخش مرکزی شهرستان عباس آباد به بهره برداری رسید .

مازندشورا: کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در حاشیه این مراسم اظهار داشت؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار مازندران تأکید بسیار زیادی بر اجرای مطلوب طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دارند و این مهم به صورت بسیار ویژه درحال پیگیری می باشد.

وی افزود: هم اکنون در زمینه بوم گردی به عنوان فعالیتی نوین و جذاب دربسیاری از روستاها رخدادهای خوبی اتفاق افتاده است به طوری که خانه هایی توسط اهالی روستا بازسازی و مهمانپذیر شده اند که نه تنها می توانند گردشگران را پذیرا باشند بلکه تولیدات روستا را نیز عرضه می کنند .

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران خاطرنشان کرد: با عنایت به شروع اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مطمئنا شاهد توسعه اشتغال پایدار در استان خواهیم بود.

وی افزود: بیش از 350 میلیارد سهم استان مازندران در طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری می باشد که به صورت مرحله ای ابلاغ خواهد شد.

اصغری ادامه داد: تا کنون بیش از 3 هزار نفر از مردم شریف استان در این طرح ها و در سامانه کارا ثبت نام نموده اند که در حال بررسی در شهرستانها می باشد و بعد از تأیید به استان ارسال خواهد شد.

اصغری با تاکید بر تلاش دولت جهت جلوگیری از انحراف منابع اشتغال، خاطرنشان کرد: قطعا کسانی از تسهیلات اشتغال بهره‌مند می شوند که قواعد و شرایط اعلامی در سامانه را رعایت کنند و توسط دستگاه اجرایی مرتبط با طرح اشتغال، کمیته فنی و موسسه عامل پرداخت کننده تایید شوند.

وی با بیان اینکه از متقاضیان ثبت نام در سامانه کارا درخواست می شود تمام شرایط، بندها و دستورالعمل های اعلامی درج شده در سامانه را با دقت مطالعه کنند تاکید کرد: به دلیل اینکه تسهیلات اشتغال به صورت ارزان قیمت با نرخ سود پایین ارائه می شود بنابراین طبق تجربیات گذشته ممکن است بسیاری از افراد با انگیزه های غیر از اشتغال در سامانه ثبت نام کنند که با همین فرض در عین حال که تلاش شده تسهیلات با کمترین بروکراسی پرداخت شود اما در شناسایی واجدین شرایط سخت گیری خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: هدفمان در اجرای این طرح ها فقط تزریق پول و افزایش میزان پرداختی نیست بلکه در درجه اول میزان و کیفیت ایجاد اشتغال، توسعه و تثبیت اشتغال در روستا و جلوگیری از مهاجرت جوانان بیکار بویژه تحصیلکرده ها میباشد که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است این واحد مسکونی بوم گردی به مساحت تقریبی 120 متر مربع با هزینه کرد بالغ بر 300 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در روستای سی بن بخش مرکزی شهرستان عباس آباد به بهره برداری رسید .


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهره برداری از یک وا -

نظر شما در مورد : بهره برداری از یک واحد بوم گردی در شهرستان عباس آباد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*