مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44499 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 11:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بررسی تخلفات برداشت غیرمجاز در بخش آب زیرزمینی و رودخانه‌های مازندران

بررسی تخلفات برداشت غیرمجاز در بخش آب زیرزمینی و رودخانه‌های مازندران

مازندشورا: ۸۲۵ مورد تخلف از بخش آب زیرزمینی و رودخانه های مازندران از آغاز امسال تاکنون جلوگیری و ۳۷ مورد دستگاه حفاری چاه غیرمجاز توقیف شد.

مازندشورا: یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: ماموران گشت و بازرسی این شرکت از آغاز امسال تاکنون موفق به شناسایی و جلوگیری از ۸۲۵ مورد تخلف در بخش آب زیرزمینی در رودخانه‌ها شدند.

وی افزود: از این ۸۲۵ مورد تخلف، ۱۷۷ مورد مربوط به حفرچاه غیرمجاز و ۲۱۴ مورد مربوط به برداشت غیرمجاز شن و ماسه و ۳۹۴ مورد مربوط به تصرف بستر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: ۷۶ درصد تخلفات آب زیرزمینی در منطقه مرکزی و شرق استان به وقوع پیوسته و حدود ۶۵ درصد تخلفات مربوط به رودخانه در غرب استان اتفاق افتاده است.

یخکشی افزود: ماموران ضمن شناسایی و اخطار به متخلفان و معرفی برخی از آن‌ها به مراجع قضایی، ادوات جرم آن‌ها نیز توقیف و به پارکینگ انتقال دادند.

قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز از اجرای ۲۵۹ طرح استانی در بخش تامین و عرضه آب و مهندسی رودخانه در مازندران خبر داد.

وی گفت: طرح‌های مهندسی رودخانه شامل طرح‌های لایروبی و ساماندهی رودخانه، تثبیت بستر و دیواره حفاظتی است.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود:طرح‌های تامین و عرضه آب شامل ۵ طرح سد لاستیکی، ۱۷ طرح مرمت، بازسازی ولایروبی آب بندان، ۲۶ طرح سد انحرافی و مابقی طرح‌ها شامل پوشش انهار، ایستگاه پمپاژ، ناو هوایی است.

اسلامی اعتبار ابلاغی این طرح‌ها را امسال ۶۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هرساله رقمی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آن تخصیص می‌یابد.

وی افزود: اعتبارات تعدادی از این طرح‌ها از جمله آب بندان‌ها و سد‌های لاستیکی از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری تامین شده است.

معاون برنامه ریزی آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه در استان تاکنون افزون بر هزار و ۱۰۰ طرح استانی از سوی آب منطقه‌ای مازندران در سه دهه گذشته اجرا و به بهره برداری رسیده است تاکیدکرد: این طرح‌ها نقش مهمی در تامین و انتقال آب و  حفظ مجاری آبی و جلوگیری از خسارات سیل دارند.


منبع : باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بررسی تخلفات برداشت -

نظر شما در مورد : بررسی تخلفات برداشت غیرمجاز در بخش آب زیرزمینی و رودخانه‌های مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها