مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44538 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مطالبه‌گری همراه بامنطق و استدلال مناسب حق مردم است

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان گفت: مطالبه‌گری همراه با منطق و استدلال مناسب، حق مردم است.

مازندشورا:رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان گفت: مطالبه‌گری همراه با منطق و استدلال مناسب، حق مردم است.
حسین قراباغی ظهر دوشنبه در دیدار مردمی اعضای شورای شهر با ساکنان شهرک شهید مدنی همدان گفت: مطالبه‌گری همراه با منطق و استدلال مناسب، حق مردم است و اگر نتوانیم در مسیر مطالبه‌گری قدم برداریم، نمی توانیم دِین خود را ادا کنیم.

وی با بیان اینکه البته در این مسیر نباید از خط قرمز عبور کرد و مسئولان هم باید پاسخگو باشند، گفت: حضور مسئولان در نشست های مردمی ادای حق مطالبه گری مردم است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان افزود: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مشکلات شهروندان در حد امکانات مدیریت شهری حل شود.

قراباغی با بیان اینکه تمامی مباحث و مشکلات مناطق پیگیری خواهد شد و پاسخ آن هم اطلاع‌رسانی می شود، اظهار داشت: تعرفه عوارض سال ۹۷ شهرداری همدان را بر اساس عدالت‌محوری نسبت به محلات بررسی و تصویب کردیم که ۱۵ بهمن‌ماه منتشر شد تا مردم از تغییرات و تخفیفات عوارض سال آینده مطلع شوند.

دغدغه اعضای شورای شهر به حاشیه شهر و مناطق توانمندسازی معطوف شده است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان با بیان اینکه دغدغه اصلی تمامی اعضا در شورای پنجم به حاشیه شهر و مناطق توانمندسازی معطوف شده است، عنوان کرد: در راستای انجام موفق وظایف مدیریت شهری و خدمت‌رسانی مناسب، نیازمند همراهی شهروندان هستیم.

قراباغی با اشاره به اینکه اقدامات قابل توجهی در راستای پاسخگویی به مردم در شهرک مدنی صورت گرفته است، گفت: امسال و سال گذشته در این شهرک که بخشی از منطقه ۳ شهر همدان است پارکی به مساحت ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع به مبلغ  یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان احداث شده، همچنین جدول گذاری به طول ۲ هزار و ۷۵۰ متر و بتن ریزی هم به متراژ هزار و ۲۵۰ مترمربع با اعتبار ۱۸۷ میلیون تومان به انجام رسیده است.

وی گفت: طی سال ۹۵ حدود ۸ هزار و ۴۰۰ تن آسفالت با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در شهرک مدنی اجرا شده که این آمار، یک‌دوازدهم اجرای آسفالت ریزی در کل شهر و یک‌سوم آسفالت منطقه ۳ را شامل می شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان گفت: همچنین در سال ۹۶ تاکنون در این منطقه ۲۰۰ میلیون تومان بیس ریزی انجام شده و ۱۸ هزار تن با هزینه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خدمات آسفالت‌ریزی به شهروندان منطقه شهرک مدنی ارائه شده است.

قراباغی با اشاره به اینکه بودجه افزایش نداشته، اما ارائه خدمات افزایش داشته است، اظهار کرد: طبق آخرین آمار موجود، درآمد منطقه ۳ شهرداری همدان از شهرک مدنی تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان بوده و این در حالی است که شهرداری بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای این شهرک هزینه کرده است.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد غیردولتی شهر را از طریق عوارض شهروندان اداره می کند، گفت: ما وظیفه خدمات‌رسانی به شهروندان را به عنوان نمایندگان آنها برعهده داریم.

قراباغی از شهروندان درخواست کرد: پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری همدان اعلام کنند.

علی فتحی، نایب رئیس شورای اسلامی همدان نیز در این نشست با بیان اینکه ۷۲ محله در شهر همدان داریم، گفت: برای بررسی مشکلات و پیگیری شورا و نظارت بر اقدامات شهرداری طی بازدید های مستمر از این محلات باید کارگروهی در ادارات و شهرداری تشکیل شود تا با اعضای شورا در ارتباط باشند که به طور قطع بسیاری از مشکلات حل می شود.

مدیر امور آبفای شهرستان همدان نیز در  این نشست اظهار کرد: احداث شبکه فاضلاب در رینگ اصلی معابر این منطقه جزو برنامه های پیش بینی شده سال آینده این شرکت است که مشکل فاضلاب شهرک هم حل خواهد شد.

حسین آذرتکین افزود: سال آینده ۵۰ درصد طرح جداسازی فاضلاب و آبهای سطحی منطقه شهرک شهید مدنی انجام خواهد شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همدان - شورای - اینکه - منطقه - شهرداری - تومان - میلیون - شهروندان - بودجه - قراباغی - برنامه - مطالبه‌گری - مشکلات - مناسب - کمیسیون - میلیارد - اعضای - عوارض - فاضلاب - آسفالت - آینده - اظهار - عنوان - استدلال - همراه - مناطق - همچنین - احداث - تاکنون - افزایش - داریم - ارائه - خدمات - هزینه - اعتبار - محلات - مدیریت - تمامی - افزود - باشند - مردمی - مسئولان - پیگیری - بررسی - راستای - اشاره - معطوف - توانمندسازی - دغدغه - حاشیه - اقدامات -

نظر شما در مورد : مطالبه‌گری همراه بامنطق و استدلال مناسب حق مردم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها