مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 446 -تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آذر 1393 -ساعت : 12:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بی‌توجهی به پل‌های عابر پیاده از آفات طراحی‌های اخیر شهری

نماینده استان مازندران در ورای عالی استانها عنوان کرد:

بی‌توجهی به پل‌های عابر پیاده از آفات طراحی‌های اخیر شهری

مازند شورا: نماینده استان مازندران در شورای عالی استانها از بی‌توجهی طراحان شهری به پل‌های عابر پیاده در شهرها گله کرد.

مازند شورا: نماینده استان مازندران در شورای عالی استانها از بی‌توجهی طراحان شهری به پل‌های عابر پیاده در شهرها گله کرد.

سید مقیم مقیمی در گفتگو با خبرنگار شهریران به مقوله پل‌های عابرپیاده در طراحی شهری اشاره و خاطرنشان کرد: بی توجهی به عابر پیاده و به تبع آن پل‌های عابر پیاده در شهرها بویژه شهرهای کوچک از آفات مهمی است که رو به فراموشی رفته است.

وی تشریح کرد: طراحی نامناسب پل‌های عابر پیاده سبب شده تا معلولان، خردسالان و سالمندان نتوانند از این پل‌ها استفاده کنند و اغلب شهروندان از پل‌های غیر استاندارد پل‌ها گله‌مند باشند.

عضو شورای شهر بابل در ادامه به ضرورت فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از پل‌های عابر پیاده توسط عموم شهروندان اشاره و اظهار کرد:  گذر بسیاری از عابران پیاده از عرض خیابان آن هم درست از زیر پل‌های هوایی در شهرها به امر عادی و روزمره بدل شده است.

وی ادامه داد: افراد زیادی بی توجه به آنچه برای تسهیل امور روزمره و تامین امنیت آنها با صرف هزینه‌های کلان و با تلاش ارگان‌های مختلف ساخته می‌شود در سطح خیابان‌ها در رفت و آمد می‌کنند و این امر حاکی از فرهنگ‌سازی نامناسب در جهت استفاده از این نوع خدمات به عموم شهروندان است.

مقیمی افزود: از یک سو حاکمیت اتومبیل‌ها روز به روز در شهرها افزایش می‌یابد و از سوی دیگر نقش حضور عابر پیاده در فضاهای شهری کمرنگ‌تر می‌شود.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استانها در پایان با اشاره به عواقب قانون شکنی عابران پیاده در تخطی از عبور از پل‌های عابر پیاده تصریح کرد: عابران بی‌توجه به پل‌ها از جمله کسانی هستند که برای عبور از عرض خیابانها در قوانینی که مربوط به عابرین است  قانون شکنی کرده و آن را نقض می‌کنند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مقیمی - بابل - شورای شهر - حمل و نقل - عابر پیاده - شورای عالی استان ها - -

نظر شما در مورد : بی‌توجهی به پل‌های عابر پیاده از آفات طراحی‌های اخیر شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها