مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44604 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایجاد باغ موزه مینیاتوری در بهشهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: سرپرست شهرداری بهشهر گفت: ایجاد باغ موزه مینیاتوری در بهشهر به تصویب رسیده است و این باغ موزه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار احداث می شود.

مازندشورا:یاسر فیروزی سه شنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه و فضای مجازی مجاز شهرستان بهشهر افزود: در شرایط فعلی به دلیل کم شدن ساخت و ساز، عوارض بسیار کمی از عوارض ساختمانی عاید شهرداری می شود و لذا باید برای ایجاد درآمد پایدار تلاش شود.

سرپرست شهرداری بهشهر گفت: شهرداری بهشهر فاقد درآمد پایدار است و تنها منبع درآمد پایدار شهرداری بهشهر، سی ان جی است و باید به سمت درآمدزایی بیشتر حرکت کنیم.

وی با اعلام اینکه تغییرات فعلی شهر با طرح جامع ۱۴ سال گذشته سازگار نیست؛ بیان داشت: نیازمند اصلاح طرح در این بخش هستیم اما مشکلات اقتصادی اجازه چنین کاری را به نمی دهد.

سرپرست شهرداری بهشهر گفت:  طرح جامع اولیه بهشهر مربوط سال ۸۲ است که با شرایط فعلی امروز بسیار متفاوت است و باید طرح جامع جدید تدوین شود که به دلیل مشکلاتی در مسکن و شهرسازی متوقف شده است و تا وقتی این طرح جامع به تصویب نرسد؛ نمی توانیم به طرح تفضیلی برسیم.

فیروزی خاطر نشان کرد: باید با استفاده از طرح جامع و تفضیلی و همچنین چشم اندازی که برای شهر بهشهر تعریف می کنیم برای این شهر هویت تاریخی، ایرانی و اسلامی تحت محوریت باغ های ایرانی تعریف کرده و المان خاص برای شهر در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به رایزنی های انجام شده با میراث گفت: برای اولین بار با اداره میراث فرهنگی جلسه برگزار کرده و ۲ مشاور برای برنامه ریزی در مسائل میراثی و گردشگری معرفی شدند تا براساس برنامه ریزی برای اماکن میراثی تعیین تکلیف شود.

سرپرست شهرداری بهشهر اضافه کرد: ایجاد باغ موزه مینیاتوری در بهشهر به تصویب رسیده است و این باغ موزه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار احداث می شود تا در قالب نمادهایی که از آثار تاریخی، میراثی، گردشگری و شهری و موارد مختلف داریم که برخی نابود شده و برخی در حال نابودی است؛ این آثار برای نسل های مختلف به نمایش گذاشته شود.

فیروزی در مورد انتقال چهارشنبه بازار بهشهر به مکانی دیگر گفت: در نظر داریم تا با تعریف پارک حاشیه ای در کمربندی بازارهای هفتگی مناسب هم در این پارک برای عرضه محصولات مختلف و دسترسی آسان افراد در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین در مورد کارخانه کموپست بهشهر و ظرفیت آن و عملکرد روزانه یادآور شد: کمپوست بهشهر با ظرفیت ۲۵۰ تن کمپوست زباله از شهرهای بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل شهر و رستمکلا احداث شده است که ۷۰ تن زباله روزانه بهشهر و در مجموع تا ۱۸۰ تن زباله پنج شهر شرق مازندران را کمپوست می کند.

سرپرست شهرداری بهشهر ادامه داد: کمپوست بهشهر بعد از افتتاح و با کارکرد یک ساله و نیمه به دلیل فراهم نبودن برخی زیرساخت ها تعطیل شد و مهمترین مشکل ما در کمپوست بهشهر رجکتی ها بود که در شرایط عادی ۴۰ درصد کمپوست ما رجکتی بود و مکانی برای انباشت آن در نظر گرفته نشده بود.

فیروزی گفت: اکنون هم کمپوست بهشهر فاقد کیسه پاره کن و مکنده پلاستیک نایلون است و تفکیک هم به درستی انجام نمی شود و تلاش داریم تا سال آینده این موارد اجرایی شود تا مشکلات این بخش برطرف شود که در شرایط فعلی فرهنگ سازی و نهادینه کردن تفکیک زباله از مبداء با قوت در دست اقدام است.

وی بیان داشت: برای اینکه از مشکلات مربوط به رجکتی ها و معضلات آن خلاص شویم مهمترین کار احداث نیروگاه زباله سوز در مقیاس کوچک برای شرق مازندران است که در دست اقدام است و امیدواریم با احداث آن بخش اعظمی از مشکلات ما برطرف شود.

سرپرست شهرداری بهشهر با اشاره به اینکه بودجه سال جاری ۴۰ میلیارد تومان بسته شده بود؛ اظهار کرد: تاکنون ۲۶ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده ما، محقق شده است.

فیروزی همچنین با اشاره به هزینه های انجام شده در ۱۰ ماه گذشته در شهرداری بهشهر افزود: بهینه سازی سنگ شکن، ساماندهی موزائیک سازی و افزایش تولیدات و تنوع آن، تعویض علائم ترافیکی، خدمات شهری، آبیاری فضای سبز، ساماندهی شیرابه های زباله، توجه به پسماند شهری و غیره از جمله هزینه های انجام شده در ۱۰ ماه گذشته بود که مجموعا" ۲۵۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در مورد انتقال ساختمان اداری شهرداری بهشهر اظهار گفت: قصد انتقال شهرداری از پارک ملت را داریم اما تنها بخش اداری منتقل می شود و فضای سبز و خدمات در این پارک باقی می ماند تا خدمات مناسب به فضای سبز و محیط تاریخی و میراثی ارائه شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - شهرداری - کمپوست - زباله - فیروزی - سرپرست - میراثی - احداث - داریم - شرایط - مشکلات - ایجاد - تاریخی - اشاره - مختلف - انتقال - تعریف - رجکتی - میلیارد - هزینه - درآمد - پایدار - همچنین - اینکه - خدمات - گذشته - ساماندهی - اداری - مازندران - تفکیک - بودجه - روزانه - اقدام - تومان - برطرف - اظهار - برنامه - مربوط - تصویب - بسیار - عوارض - مینیاتوری - افزود - تفضیلی - ایرانی - مکانی - مناسب - موارد - گردشگری - گرفته - میراث - ظرفیت -

نظر شما در مورد : ایجاد باغ موزه مینیاتوری در بهشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها