مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44616 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

افتتاح1407پرورژه دردهه فجرتوسط شهرداری‌ها

مازندشورا: شهردارآنلاین: تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح شهرداری‌های کشور در دهه فجر امسال، 1407پروژه می‌باشد که بالغ بر 7156 میلیارد ریال برای اجرای آنها هزینه شده است.

مازندشورا:سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، گزارش پروژه‌های عمرانی آماده افتتاح شهرداری ها و دهیاری های  کشور در دهه مبارک فجر سال جاری را منتشر کرد که در بخش پروژه های شهرداری های کشور، تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح  شهرداری‌های کشور در دهه فجر امسال 1407پروژه است که بالغ بر 7156 میلیارد ریال برای اجرای آنها هزینه شده است و به طور میانگین برای اجرای هر یک از این پروژه‌ها مبلغ 5086 میلیون ریال اختصاص یافته و هزینه شده است.

اعتبارات اجرای این پروژه‌ها از منابع داخلی شهرداری، منابع استانی، کمک‌های دولت و سایر منابع تأمین شده است.

در گزارش مراکز شهری استانهای مختلف که به تفصیل آمده است با استناد به آمار اعلام شده، بیشترین حجم اعتبارت هزینه شده در بخش عمران و توسعه زیربنایی شهرها با تعداد 738پروژه  و حدود 52.5  درصد از کل پروژه‌ها می باشد.

در بخش خدمات شهری اعتبارات هزینه شده  با میزان  474 پروژه  و حدود 33.6 درصد  از کل پروژه‌ها می‌باشد.

در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری کمترین میزان اعتبارات هزینه شده با تعداد 195 پروژه  و 13.8درصد از کل پروژه‌ها  می باشد.

بیشترین تعداد پروژه‌ها به ترتیب در استان‌های خراسان رضوی با تعداد 195 پروژه  و کمترین میزان در استان لرستان با پنج پروژه می باشد.

بر اساس وظایف شهرداری‌ها مطابق با قانون شهرداری، شهرداری‌ها متناسب با درجه، تشکیلات و توان تخصصی خود و در راستای وظایف محوله و در چارچوب برنامه و بودجه سالانه مصوب شورای اسلامی شهر با بهره‌گیری از منابع داخلی، استانی و کمک‌های دولت اقدام به اجرای پروژه‌های مختلف در سطح شهرها می‌نمایند.

گوناگونی این طرح‌ها و پروژه‌ها در راستای نیاز شهروندان و همسو با برنامه‌های کلان کشور است؛ که عمدتاً در سه حوزه: عمران و توسعه  شهری، حمل و نقل و ترافیک و خدمات شهری قابل تفکیک است.

بر اساس آنچه در چکیده این گزارش در بخش پروژه های دهیاری های کشور درج شده است، تعداد کل پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح در دهیاری‌های کشور 6463 پروژه می‌باشد.

بیشترین تعداد این پروژه‌ها، مربوط به بهسازی معابر  با 4905 پروژه معادل 76 درصد کل پروژه‌ها می باشد و پس از بهسازی معابر، بیشترین تعداد پروژه ها مربوط به احداث و تکمیل پارک و فضای سبز در روستاها می‌باشد و کمترین تعداد پروژه‌ها مربوط به ساماندهی گلزار شهدابا 17 پروژه می‌باشد. یعنی؛ بیشترین اعتبارات صرف پروژه‌های بهسازی معابر شده است.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  مشروح گزارش پروژه‌ها در 15 صفحه در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به آدرس www.moi.ir  منتشر شده است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه‌ها - تعداد - پروژه - شهرداری - هزینه - بیشترین - گزارش - پروژه‌های - می‌باشد - منابع - اعتبارات - اجرای - مربوط - پروژه  - دهیاری - بهسازی - شهرداری‌ها - کمترین - اطلاع - میزان - وظایف - راستای - پایگاه - وزارت - رسانی - معابر - مختلف - داخلی - منتشر - افتتاح - عمرانی - استانی - کمک‌های - خدمات - شهرها - عمران - ترافیک -

نظر شما در مورد : افتتاح1407پرورژه دردهه فجرتوسط شهرداری‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*