مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44644 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تلاش برای جلب اعتماد مردم به شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای شهر یزد گفت: رویکرد شورای شهر یزد توسعه فیزیکی شهر نیست بلکه ما به دنبال ایجاد شهر امن، انسان‌محور و پیاده‌محور همچنین در تلاش برای جلب اعتمادسازی بین مردم و شهرداری هستیم.

مازندشورا: غلامعلی سفید امروز در جلسه هم‌اندیشی با سرپرستان خبرگزاری‌های رسمی استان یزد با بیان اینکه رویکرد ما در شورای شهر یزد، داشتن شهری امن، انسان‌محور و پیاده‌محور است، اظهار داشت: اگر تشخیص رسانه‌ها این است که این رویکرد صحیح است، ما را همراهی کنند و اگر اینگونه نیست، ما را نقد کنند و به ما طرح ایده ارائه دهند.

وی بیان کرد: ما به دنبال تبدیل شدن یزد به کلانشهر نیستیم و نمی‌خواهیم جمعیت ما به بالای یک میلیون نفر برسد چون می‌بینیم که امروز نه تنها در کشور ما بلکه در جهان، کلانشهرها در ابتدایی‌ترین مسائل خود مانده‌اند.

سفید با بیان اینکه هدف‌گذاری شورای شهر یزد در دور پنجم متفاوت است، افزود: بیان و معرفی این رویکردها توسط رسانه‌ها، مطالبات مردم را از اعضای شورا متفاوت می‌کند.

رئیس شورای شهر یزد تصریح کرد: ما می‌خواهیم مشارکت مردم را بالا ببریم و به دنبال آن نیستیم که با ارقام بالا، بودجه شهرداری را افزایش دهیم بلکه می‌خواهیم مردم را در امور شهر دخیل کنیم.

وی تاکید کرد: شورا نمی‌خواهد شهرداری یزد حجیم، بزرگ و دارای بودجه‌های بالا باشد بلکه می‌خواهیم مردم در امور شهر مشارکت کنند و این حس در مردم ایجاد شود که شهرداری به آنها میدان داده است.

سفید در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۰ تقاضای هتل پنج ستاره در شهرداری مطرح است، اظهار امیدواری کرد: با ضوابطی که در بودجه شهرداری در نظر گرفته شده، بتوانیم مقدمات اجرای این هتل‌ها را فراهم کنید.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی طرح‌های بسیاری دارد، افزود: تمرکز خود را بر مشارکت و حضور بخش خصوصی گذاشته ایم و تلاش می‌کنیم دیوارهای بی‌اعتمادی بین مردم و شهرداری از بین برود.

سفید خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم به جای ساخت پل و زیرگذر و بلوار، تکلیف پروژه‌های بخش خصوصی را مشخص کنیم و این روند نیز تاکنون دنبال شده است.

وی یادآور شد: یزد، شهر تاریخی و توریستی است و حال که این موضوع را پذیرفته ایم، باید بتوانیم یک بسته گردشگری ارائه دهیم و باید بتوانیم از پروازهای خارجی تا رفتار مردم کوچه و بازار را مدنظر قرار دهیم و روی آن کار کنیم.

سفید تاکید کرد: اگر تقاضای بخش خصوصی متناسب با شهر انسان محور باشد، از آن استقبال خواهیم کرد و موارد بسیار متعددی است که مردم می توانند در آن مشارکت کنند.

وی از جمله این موارد به اعلام آمادگی برای خرید باغ‌هایی که صاحبان آنها به دلیل بی‌آبی به دنبال فروش یا تغییر کاربری هستند، خبر داد و گفت: می توانیم به جای اینکه زمین کاملا بایر را تبدیل به فضای سبز کنیم، از این باغ‌های نیمه‌جان برای ایجاد فضای سبز در محله ها استفاده کنیم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - اینکه - دنبال - مشارکت - خصوصی - می‌خواهیم - شورای - بتوانیم - بودجه - تقاضای - موارد - ایجاد - تاکید - نیستیم - اظهار - رویکرد - امروز - رسانه‌ها - ارائه - متفاوت - تبدیل - افزود -

نظر شما در مورد : تلاش برای جلب اعتماد مردم به شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*