مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 44723 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آموزش های پسماند در منطقه 19

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 19 اظهار کرد: آموزش های تفکیک پسماند در راستای حفظ محیط زیست در بین بیش از چهار هزار و 500 شهروند منطقه 19 از ابتدای بهمن ماه تاکنون انجام شد .

مازندشورا:مهرداد زنگنه فر روز دوشنبه افزود: با توجه به اهمیت آگاهی شهروندان از توجه جدی به محیط زیست با تفکیک پسماندهای شهری، این آموزش ها با حضور کارشناسان اداره مدیریت پسماند در مدارس، سرای محلات، مساجد و منازل مسکونی انجام شد.
وی ادامه داد: این آموزش ها توسط گروه نمایشی و با برپایی برنامه شاد برای دانش آموزان و کودکان در دبستان شهید احمدی روشن، علامه، آزادی، مهد کودک و پیش دبستانی شکوفه های امید و سرای محله اسماعیل آباد انجام شده است.
زنگنه فر با اشاره به نقش مهم بانوان خانه دار در امر تفکیک پسماند، خاطر نشان کرد : آموزش تفکیک پسماند در مکان هایی که بانوان حضور پرنگی دارند از جمله خانه های بهداشت ، سرای محلات، مراجعین به کلینیک گل و گیاه با توزیع بروشورهای آموزشی و کیسه های مخصوص جمع آوری پسماند خشک صورت می گیرد.
وی بیان کرد: به منظور ترغیب و تشویق شهروندان به تفکیک پسماند نمایشگاه های «بهترین ها از دورریختنی ها» در دبستان مهر فرهنگ با توزیع مخازن مخصوص پسماند خشک و اهدای جوایز به برگزیدگان انجام شد.
به گفته این مسئول در راستای آموزش مستمر جهت بهبود سیستم تفکیک پسماند، کارشناسان این حوزه با مراجعه به مراکز تجاری و خرید به آموزش چهره به چهره به مالکان و فروشندگان به همراه توزیع کتابچه و بروشور آموزشی می پردازند.
منطقه 19 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر 92 کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای پنج ن‍‍احی‍ه و 14 مح‍له است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پسماند - آموزش - تفکیک - منطقه - توزیع - آموزشی - مخصوص - تهران - بانوان - کارشناسان - زنگنه - شهروندان - محلات - دبستان -

نظر شما در مورد : آموزش های پسماند در منطقه 19

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها